Kadınlar Sitesi

Avlayacağı keçi ağlayınca hayatı değişti

Avlayacağı keçi ağlayınca hayatı değişti

Erzurum’da hayatının konu edildiği “Dağların Oğlu” adlı belgeselle uluslararası ödül alan Bülent Erkan, avlayacağı dağ keçisinin ağladığını görünce hayatı değişti. Erkan, o gün avcılığı bırakıp hayatını dağlara ve doğaya adadı.

blank
Bülent Erkan, Erzurum’da çektiği belgesel ile ödül aldı.

Erzurum’un İspir ilçesi Yedigöl Mahallesi’nde yaşayan 37 yaşındaki Bülent Erkan, ilkokul eğitiminin ardından büyükleriyle keklik, tavşan ve balık avcılığı yapmaya başladı.

Askerden döndükten sonra mahallesinin dağlık alanlarında keklik avlamaya devam eden Erkan, avcılık yaparken “çengel boynuzlu” diye tabir edilen dağ keçisi gördü. Kendini kamufle ederek keçiye 3 metre kadar yaklaşan Erkan, av tüfeğiyle hedef aldığı keçinin gözlerinden düşen yaş damlasını fark ettiği anları şu sözlerle anlattı:

“Yaklaşık 3 metreden çengel boynuzlu dağ keçisini pusuya düşürdüm. Kendimi kamufle ederek keçiyi vurmak için hedef aldığımda keçinin gözyaşı damlaların yere düştüğünü gördüm ve yaptığım işin yanlış olduğu kanaatine vardım. Keçiyi vurmayıp özgürlüğüne bıraktım. Böylece avcılığı bırakıp kendimi dağlara ve doğal hayatı korumaya adadım.”

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ