Kadınlar Sitesi

3 Yaşındaki Kız Çocuğu Havuzdan Çıktıktan Sonra Garip Davranmaya Başladı. Eğer Nedeninin Farkına Varılmasaydı Ölecekti!

3 Yaşındaki Kız Çocuğu Havuzdan Çıktıktan Sonra Garip Davranmaya Başladı. Eğer Nedeninin Farkına Varılmasaydı Ölecekti!

Yaz geldi ve herkes havuza ve denize akın etmeye başladı. Ancak artık bütün ebevenylerin yüzmeye gittiklerinde çocuklarına daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Missouri’de yaşayan ailenin küçük kızının başına çok kötü bir şey geldi. Küçük kız suya düştü. Neyse ki erkek kardeşi tarafından sudan çıkarıldı. Ancak tam uyumak üzereyken, küçük kızın halası herkesi şok eden şeyi söyledi.
Aile, diğer ebeveynleri bu konuda uyarıyor.

Lizzie havuza düştüğünde 13 yaşındaki abisi Sam tarafından kurtarıldı.
Sam, KFVS-TV’ye, “Suratı kaskatı kesilmişti. Dudakları mavileşmişti. Gözleri yerinden fırlayacak gibiydi. Ağzından su çıkarıyordu. Ne olduğunu anlayamadım. Gerçekten çok korktum” dedi.
blank
Neyse ki Sam kalp mesajı yapmayı biliyordu ve kız kardeşinin hayatını kurtardı. Olayı atlattıktan sonra aile her şeyin yoluna girdiğini sanıyordu ancak yanılıyorlardı.

Kısa süre sonra yanıldıklarını anladılar. Lizzie aşırı halsizdi ve birden uykuya dalıyordu. Halası ise uyumaması için son saniyede onu uyandırıyordu.
Lizzie’nin annesi KFVT TV’ye şöyle dedi: “Halası ‘Uyumasına izin verme’ dedi. Bense, ‘Neden?’ diye sordum ve bana ‘Çünkü uyursa bir daha uyanamaz’ dedi.”
Lizzie’nin halası şans eseri ‘İkincil boğulma’ hakkında bir makale okumuştu. Boğulma tehlikesiyle karşılaşan birisi o sırada su yutarsa, ciğerleri oksijeni kana iletemiyor ve bazı vakalarda kişi boğulabiliyor. Ancak boğulma daha sonra da gerçekleşebiliyor. İşte asıl tehlike burada. İkincil boğulma, su yutan bireylerde 72 saate kadar görülebiliyor.
İkincil boğulmanın en sık görülen belirtileri aşırı halsizlik ve uyku sersemliği. Halası da küçük kızda bu belirtileri görünce endişelenmiş. Diğer belirtileri arasında kusma, şiddetli öksürük, nefes almada zorluk, göğüs ağrısı, ateş ve aniden öfkelenme gibi hal değişiklikleri var.
blank
KFVS-TV
Aile acilen hastaneye koştu. Lizzie yedi saat boyunca gözetim altında tutuldu. Eğer Lizzie’nin halası ikincil boğulma hakkında bilgi sahibi olmasa hikayenin sonu çok kötü bitebilirdi.


Lizzie’nin halası KFVS TV’ye, “Çok korktum. Tanrıya şükürler olsun ki tekrardan normale döndü” dedi.
blank
Halasının bu konuda bilgi sahibi olması 3 yaşındaki minik kız çocuğunun hayatını kurtardı. Aile şimdi diğer ebeveynleri bu konuda uyarıyor.
Lizzie’nin halası, “Çocuğunuzun, torununuzun ya da bir yakınınızın başına gelebilir” dedi.
Lizzie’nin halası ikincil boğulmanın belirtilerini bilmese hikayenin sonu çok kötü bitebilirdi. Bütün anne babaların ikincil boğulma hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor.
Haberi tanıdığınız bütün ebeveynlerle paylaşarak olası bir ikincil boğulma tehlikesinden haberdar olmalarını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ