Kadınlar Sitesi

13 yaşında erkeklere pazarlandı, 18 yaşında hayatını kaybetti…

13 yaşında erkeklere pazarlandı, 18 yaşında hayatını kaybetti…

Kahreden haber… Adana’da 13 yaşındayken öz annesi tarafından erkeklere pazarlananGüneş Yüksel, yerleştirildiği yurttan kaçtı, barlarda çalışırken uyuşturucu batağına düştü ve iki gün önce Konya’da gece yarısı yolun karşısına geçerken trafik kazasında yaşamını yitirdi.

blank

Şanlıurfa’dan yıllar önce Adana’ya göç eden Yüksel ailesi, geçimlerini sağlamak için tarlalarda tarım işçiliği yapmaya başladı. İddiaya göre anne Ç.Y., o dönem 13 yaşında olan en küçük kızı Güneş’i para için erkeklere pazarlamaya başladı. Polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alınan anne Ç.Y. ile birlikte genç kızın yakın akrabalarının aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklandı, haklarında ’küçük yaştaki kızı pazarlamak’ ve cinsel istismar suçlarından dava açıldı.

SAHTE KİMLİKLE GECE KULUPLERİNDE ÇALIŞTI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri’ne yerleştirilen Güneş Yüksel, bir süre sonra yurttan kaçıp Antalya’ya gitti. Fiziksel olarak yaşından büyük gösteren Yüksel, Antalya’da sahte kimlikle gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Genç kızın Şanlıurfalı olan baba tarafı da ’kötü yola düştü’ iddiasıyla infaz kararı aldı. Uzun süre Antalya’da gizlenip, gece kulüplerinde çalışan Güneş Yüksel, 18 yaşını doldurduktan sonra çeşitli illere giderek buralarda yaşamına devam etti.

Antalya’da çalışırken uyuşturucu ile tanışan Güneş Yüksel, daha sonra gittiği illerde uyuşturucu batağına saplandı. Kimi zaman aldığı uyuşturucunun etkisiyle fenalaşınca, arkadaşları tarafından götürüldüğü hastanede tedavi gördü.

18 YAŞINDA ÖLÜME GİTTİ

Güneş Yüksel’in 13 yaşında erkeklere pazarlanmasıyla başlayan ve uyuşturucu batağına kadar uzanan yaşamı, henüz 18 yaşındayken bir gece yarası trafik kazasıylason buldu.

Konya’daki barlarda konsomatrislik yapan Güneş Yüksel, iki gün önce gece yarısı merkez Selçuklu İlçesi’nde çalıştığı bardan çıktı. Sancak Mahallesi’ndeki İstanbulCaddesi’ne saat 00.30’da bitkin halde çıkan Güneş Yüksel karşıdan karşıya geçmek isterken, Kenan T.’nin yönetimindeki otomobil çarptı.
Kazada ağır yaralanan Güneş Yüksel, kaldırıldığı Konya Numune Hastanesi’nde doktorların tüm çabalarına karşın yaşamını yitirdi.

“KİMSESİZLER MEZARLIĞINA GÖMÜN”

Polis, Güneş Yüksel’in Adana’daki babası Abdurrahim Y.’ye ulaşıp, Güneş’in öldüğünühaber verdi. Kızının hastane morgunda tutulduğunu söyleyen görevliler, “Gelin cenazesini teslim alın” dedi.

Kızının kötü yola düştüğünü, aşiret içerisinde itibarlarının kalmadığını söyleyen baba Abdurrahim Y., “Benim öyle bir kızım yok. Kimsesizler mezarlığına gömün” diyerek cenazeyi kabul etmedi. 15 günlük yasal sürenin ardından aileden başka kimse cenazeyi almaz ise Güneş Yüksel, Konya’da kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ