Kadınlar Sitesi

Kira ödeyemeyen kızı ve damadını torunlarıyla birlikte sokağa attı

Kira ödeyemeyen kızı ve damadını torunlarıyla birlikte sokağa attı

Murat Atay iş kazası geçirince çalışamaz hale geldi. Kayınvalidesine oturduğu ev için kira ödeyemeyince sokakta kaldı. Eşi ve üç çocuğuyla köprü altında bir arabada yaşıyor.

blank

İstanbul Sultanbeyli’de çalışırken taşıdığı kasanın ayağının üzerine düşmesi sonucu omurgası zedelenen Murat Atay kirayı ödeyemediği için kayınvalidesi tarafından evden atılınca eşi ve üç çocuğu ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün viyadüğü altındaki eski bir otomobilde kalmaya başladı.

Ortaköy’de vatandaşlar tarafından yapılan yardımla ayakta durmaya çalışan, 16 gündür çocukları ile birlikte araçta yatıp kalkan Atay Sultanbeyli Belediyesi’nden ve Beşiktaş Belediyesi’nden yardım istediğine cevap verilmediğini, çaresizlik içinde olduğunu söyledi.

blank

Eşi Ayla Atay ise çocuklarını okula göndermek ve küçük kızına bakabilmek için evlere temizliğe gitmeye başladı. Kaynanası ve kendi ailesinin tartışması sonucu sokakta kaldığını söyleyen Atay, kışa girerken çocuklarının üşümeyeceği bir evde yaşamak istediğini dile getirdi.

DONMA KORKUSU
Ayla Atay ise araçta büyükler olarak dayanabildiklerini fakat çocukların çok üşüdüğünü bir ara 2 buçuk yaşındaki küçük kızı Eda’nın donup öldüğünü zannederek büyük korku ve panik yaşadıklarını kaymakamlığın yardımları ile hastanede tedavi ettirdiklerini söyledi.

VATANDAŞTAN YARDIM
16 gündür 3 çocuğu ile birlikte kardeşine ait otomobilin içinde yaşam mücadelesi veren Atay’a tek yardım elini uzatan ise Ortaköy halkı. Ailenin durumuna acıyan bazı duyarlı vatandaşlar onlara torbalarla yiyecek götürüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ