Kadınlar Sitesi

Son dakika: Şortlu kıza saldıran Ercan Kızılateş için isten ceza belli oldu

Son dakika: Şortlu kıza saldıran Ercan Kızılateş için isten ceza belli oldu

Minibüste şortlu Asena Melisa Sağlam’a yönelik saldırıda bulunan tutuklu Ercan Kızılateş hakkında, “İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” ve “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçlarından 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

 blank

Pendik’te, üniversite öğrencisi Melisa Sağlam’a minibüste şort ve dekolte tişört giydiği gerekçesiyle yumruklu saldırıda bulunan ve olaydan 3 gün sonra gözaltına alındıktan sonra çıkartıldığı adliyede tutuklanan Ercan Kızılateş hakkında, 4 yıldan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Pendik’te 14 Haziran tarihinde minibüste üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam’a şortlu olduğu iddiasıyla saldırıda bulunan Ercan Kızılateş hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Yıldız tarafından düzenlenen iddianamede, Kızılateş’in, ‘Sarkıntılık Yapmak Suretiyle cinsel saldırı’, ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme’ ve ‘İnanç Düşünce ve Kanaat Hürriyetinin Kullanılmasını Engelleme’ suçlarından 4 yıldan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep edildi. Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesinin ardından Kızılateş’in yargılanmasına başlanacak.

Pendik’te 14 Haziran 2017 tarihinde meydana gelen olayda, Pendik-Aydos hattında çalışan minibüste şort giydiği gerekçesi ile Asena Melisa Sağlam’a saldıran ve birçok suçtan sabıkası bulunan Ercan Kızılateş, olaydan 3 gün sonra yakalanıp, çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılmış, ancak hakkında, “Vergi Kanunu’na muhalefet” suçundan kesinleşmiş 3 yıl 9 ay hapis cezası bulunduğu gerekçesiyle cezaevine gönderilmişti. Savcılığın itirazı üzerine 22 Haziran 2017 tarihinde yeniden hakim huzuruna çıkarılan Ercan Kızılateş, bu kez Asena Melisa Sağlam’a saldırı suçundan da tutuklanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ