Kadınlar Sitesi

2 yaşındaki çocuk boğaz enfeksiyonu sanılırken hayatını kaybetti!

2 yaşındaki çocuk boğaz enfeksiyonu sanılırken hayatını kaybetti!

Bir anda 38 dereceye çıkan ateşi yüzünden hastaneye götürülen 2 yaşındaki kıza boğaz enfeksiyonu teşhisi konuldu. Düşmeyen ateşi sebebiyle birçok hastaneye götürülen minik kıza her doktor farklı bir antibiyotik kullanmasını söyledi.

blank

Minik kızın kullandığı farklı tip antibiyotikler, ellerinde ve kollarında ortaya çıkan kırmızı beneklerin daha da ilerlemesine ve koyulaşmasına neden oldu.


Detaylı inceleme altına alınan 2 yaşındaki Kenley Ratliff’i kene ısırdığı ortaya çıktı.Bu yüzden antibiyotik vermeyi durdurmak zorunda kalan doktorların çabaları küçük kızı kurtarmaya yetmedi ve beyin ölümü gerçekleşti.

Yazın gelmesiyle ortaya çıkan kenelere dikkat edilmesini vurgulayan küçük kızın ailesi, başka çocukları korumak için yaşadıkları bu yıkıcı olayın herkes tarafından duyulmasını istiyor.

Kene ısırığının vücuda getirdiği bakteriler humma hastalığına neden olur.En belirgin belirtileri: ateş, baş ve karın ağrısı, kusma, kas ağrıları ve vücutta belirgin kırmızı beneklerin ortaya çıkmasıdır.Eğer ilk günlerde tedavi edilmezse, sonuç ölümcül olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ