Kadınlar Sitesi

1 Aylık Bebeğini Ve Kendisini Terkeden Eşine Yazdığı Mektup Okuyanları Ağlattı

1 Aylık Bebeğini Ve Kendisini Terkeden Eşine Yazdığı Mektup Okuyanları Ağlattı

Babaların çocuklarını ve eşlerini terk ettiklerine dair haberleri sürekli duyarız. Annelerin böyle bir şey yaptığına çok nadir rastlanır.2015 yılının ocak ayında Richard’ın hayatı birden değişti. Çünkü baba olmuştu. Sevinçten havalara uçan Richard’ın hevesi kursağında kaldı.

Richard’ın kızı Persephone henüz bir aylıkken eşi ikisini de terk edip Kaliforniya’ya yerleşti.Annenin doğum sonrası depresyonuna girdiğine inanılıyor. Hatta gitmesine izin vermezse, Richard’ı kızlarını evlatlık vermekle bile tehdit etmiş.

Kızını kaybetmek istemeyen Richard eşinin gitmesine izin vermiş.Richard bir yandan kızının dünyaya geldiğine sevinirken bir yandan da eşinin kızını ve kendisini terkettiğini düşünüp kahrolmuş. Bir yandan da bebeğin bakımı konusunda endişeleniyormuş. Çünkü daha önce hiç bebek bakmamış.

Richard büyük bir çaresizlik içinde Life of Dad isimli Facebook grubuna katılmış. Gruptaki, onun durumundaki babalar Richard’a destek vermişler.Richard gruba yazdığı bir gönderiyle okuyanları hüzünlendirmiş.

blank

İşte yazdıkları:

“Adım Richard Johson. Persephone isminde dünyalar tatlısı bir kızım var. Annesi, kızım henüz bir aylıkken bizi terketti. Nedenini hala tam olarak bilmiyorum ancak doğum sonrası depresyonundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Bebeğime bakmaya başladığımın ilk haftalarında çok endişeliydim. Ne yapacağımı bilemiyordum. İlk kez baba olmuştum ve ona hem annelik hem de babalık etmek zorundaydım. Yapabileceğimden emin değildim.

Bebek bakımına dair ne kadar kitap varsa okudum. Saç taramaktan tırnak kesmeye kadar toplamda bin saatlik video izledim Youtube üzerinden. Daha sonra sizin sayfanızın farkına vardım. Benim durumumda birçok baba vardı. Sayfanız sayesinde güvenim yerine geldi.

Gönderdiğiniz fotoğraflar ve anlattığınız hikâyeleri dört gözle beklemeye başladım. Kızıma ve bana zor günlerimizde çok yardımınız dokundu.

Şimdilerde kızım da ben de çok iyiyiz. Kızım 10 aylık ve arkadaşlık çocuk bakımı hakkında sürekli tavsiye veriyorlar. Kızımla beraber uzun bir yol kat ettik. Bu sayfaya ve sayfada yer alan bütün babalara çok şey borçluyum. Kızım da ben de sizlere teşekkür etmek istedik.

Saygılarla,

Persephone & Richard Johnson

Tek başına ebeveynlik yapmak gerçekten de zor iş. İster anne olun ister baba, bu durumu değiştirmiyor. Çocuklarına aynı anda hem annelik hem de babalık edenler büyük bir alkışı hakkediyorlar.

Richard’ın duygu yüklü mesajını arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ