Kadınlar Sitesi

Yastıklarınızı Nasıl Beyazlatırsınız İşte Harika Bir Püf Noktası

Yastıklarınızı Nasıl Beyazlatırsınız İşte Harika Bir Püf Noktası

Yastıklarınız, terleme, saçlardaki yağ ve kirler sebebiyle en çok kirlenen ürünlerdir. Yastıklarınız ilk alındıkları günlerde bembeyaz iken bir süre sonra sararmaya başlar. Satın aldığınız yastıkların yıkanabilir olduğuna dikkat edin. Çünkü yılda en az iki kez yastıkların yıkanması gerekir. Peki yağ ve terle sararan yastıklarınızı nasıl ilk günkü beyazlığına kavuşturabilirsiniz. Bu yazımızda size bunun yollarını anlatacağız.

blank

İhtiyacınız olacak malzemeler:

  • 1 fincan hidrojen peroksit (oksijenli su)
  • 1/2 su bardağı sirke
  • Çamaşır deterjanı
  • Çamaşır güçlendirici

Yapılışı:

  1. Çamaşır makinasının ayarını çok su alacak şekilde ayarlayın. Çünkü yıkacağınız yastıklar çok su çekecektir. Bunun için çok fazla yastık ile makinayı doldurmayın, iki defada yıkama yapın.
  2. Yastıklarınızı makinaya koymadan önce kazana hidrojen peroksit (oksijenli su) ve sirke ekleyin. Hidrojen peroksit doğal beyazlatıcıdır, sirke ise yastıklardaki akarları öldürür ve lekeleri çıkarır.
  3. Yastıkları makinaya koyduktan sonra sıvı çamaşır deterjanı ve güçlendirici ilave edin.
  4. Çamaşır makinasından çıkardıktan sonra yastıklarını kurutma makinasında kurutun. Eğer, yastığınız kuş tüyü veya kaz tüyü ise kurutma makinası şarttır. Yastığınız sentetik ise o zaman kurutma makinası olmadan da açık ve güneşli havada yastığınızı iyice kurutun.
  5. Yastığın nemli veya rutubetli kalması bakterilerin hızla üremesine ve yastığınızın bozulmasına neden olur.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ