Kadınlar Sitesi

Yaşamınızı kolaylaştıracak en kolay pratik bilgiler

Yaşamınızı kolaylaştıracak en kolay pratik bilgiler

Yaşamınızı kolaylaştıracak en kolay pratik bilgiler,
*Mobilyaların yada koltukların yerlerini değiştirdiğinizde halıların üzerinde kalan izleri yok etmek için çok kolay bir yol var. İzlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Sonra nemi elektrik süpürgesi ile çekin. İzlerin yok olduğunu göreceksiniz.
*Alışverişte satın aldığınız plastik veya cam eşyaların üzerinde yapışmış etiketler bulunur ve bunları kolayca çıkaramazsınız.Çıkarmaya çalıştıkça da üzerinde leke ve yapışkan madde sorun olur. Bundan kurtulmak için etiketi henüz sökmeden önce üzerine yemeklik margarin sürün ve 10-15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Kolayca çıkacak ve üzerinde hiç bir leke kalmayacaktır.
*Yeni satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.
*Gözlüğünüzün vidaları zaman zaman yerinden çıkarak gevşeme yaparlar bunu halletmenin en kolay yolu; vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın. Vidayı tekrar takın.Yerinden bir daha çıkmayacaktır.
*Ayak kokusu hemen hemen herkesin büyük problemi.Toplum içinde ayakkabınızı çıkardığınızda kötü kokmasından endişeleniyorsanız. Ayak kokmasını önlemenin çok basit bir yolu var; ayakkabılarınızın içine bir kese yada bez içine karbonat koyarak ayakkabınızın içine koyun bir süre bekletin. Kötü kokuların gittiğini hissedeceksiniz.
*Bayanların vazgeçemediği küpeler zaman zaman kulaklarda yaralar meydana getirebilir.Bu durum canınızı çokmu sıkıyor? Merak etmeyin halletmenin kolay bir yolu var! Metal alerjisi olan kişilerde küpeleriniz kulaklarınızda yara yapar. Küpelerinizin kulağınıza giren iğneli kısımlarını şeffaf ojeyle kaplayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
*Ütü yaparken ütünüz çamaşırlarınıza mı yapışıyor.Bunu engellemenin kolay bir yolu var.Temiz bir bezi sirke ile nemlendirin, üzerine tuz dökün ve tuzu iyice beze yedirin. Bu bez ile ütünüz soğuk iken ütünüzün altını iyice silin ve sonra ütüye başlayın. Artık ütünüz eşyalarınıza yapışmayacaktır.
*Evinizde ortaya çıkan karıncalar nasıl kovulur.Karıncaları kovmak için kimyasal ilaçlar yerine Karıncaların yollarına kahve telvesi dökün. Karıncaların yavaş yavaş bulundukları yeri terkedecekler ve kaybolduklarını göreceksiniz.
*Buzdolabınız iyi soğutmuyor mu? buzdolabınızın ayarını yükseltmeden enerji tasarrufu yaparak daha iyi soğutmasını sağlayabilirsiniz.Buzdolabı içindeki nem oranını sıfıra indirirseniz dolabınız daha iyi soğutacaktır.Bunu yapmanın en kolay yolu; Bir torba tuzu dolabınızın bir köşesine koyun bu şekilde dolabınızdaki nem tuz tarafından emilecek ve daha iyi soğutması için yardımcı olabileceksiniz.
*Buzdolabınzdaki kötü kokulardan kurtulmak için en pratik çözüm; Buzdolabınızın bir köşesine bir kase süt koyun ve bir kaç gün ağzı açık şekilde orada bekletin. Sonra sütü kullanmadan dökün. Bu süt dolabınıza işlemiş kötü kokuları yok edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ