Kadınlar Sitesi

Çocuklu Anne Trende Boş Koltuğa Oturdu – Yanındaki Yaşlı Kadın İse Bakın Buna Nasıl Tepki Verdi

Çocuklu Anne Trende Boş Koltuğa Oturdu – Yanındaki Yaşlı Kadın İse Bakın Buna Nasıl Tepki Verdi

Çocuklarıyla toplu taşım araçlarını kullanan bunun ne kadar zorlu bir uğraş olduğunu bilirler. Otobüs, tren veya metroya bindikten sonra boş koltuk bulup oturmak ve rahat bir nefes almak dünyalara bedeldir.

blank

Ancak geçen gün bir annenin yaşadığı olay bütün moralini alt üst etti. Otobüste bir kadın oturuyordu ve yanındaki koltuğa çantasını koymuştu. Hamile kadın, kadından çantasını almasını rica etti. Aldığı cevap ise beklediği türden olmadı.


Geçtiğimiz günlerde İngiliz bir anne boştaki koltuğa oturmak istediğinde hiç beklemediği bir cevapla karşılaştı. Brighton’da gerçekleşen olay öncesinde çocuğuyla beraber trene binen anne boş koltuk bulmak için etrafa bakındı.

Bir koltuk vardı. Kadın buraya çantasını koymuştu. Anne de kadından çantasını almasını rica etti. Böylelikle oğluyla beraber buraya oturabilecekti.

Ancak aldığı cevap moralini bozdu.

Anne, “Çantanızı almanızı sizden kibarca rica ettim. Kucağımda bebeğim var ve bana saygı duymak zorundasınız” dedi.

Çantasını çekmeyen yaşlı kadın ise “Sen de yaşından büyüklere saygı göstermelisin. İnsanlar koltuğa oturabilmek için para ödüyorlar” dedi.

Annenin aldığı bilet normal tarifeydi. Oturmak üzere olduğu koltuğun ise engelliler, hamileler ve yaşlılar için ayrılmış olan koltuklardan olduğunu düşünmüştü. Daha sonra ise buranın aslında birinci sınıf bileti alanların oturabileceği koltuklardan olduğunu farketti.

Yaşlı kadın sesini daha da yükselterek, “Yanımda ağlayan bir bebek istemiyorum” dedi.

Neyse ki trende gizli kamera vardı ve video daha sonra Daily Mail’in internet sitesinde yayınlandı. Çocuklu annenin ayakta durmasına gönlü razı olmayan bir diğer yolcu kadına yerini verdi.
Çocuklu annelere ne olursa olsun daha fazla saygı gösterilmesinin doğru olduğuna inanıyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ