Kadınlar Sitesi

TEOG’da birincilik haberini hayvan otlatırken aldı

TEOG’da birincilik haberini hayvan otlatırken aldı

TEOG sistemi kapsamında ikinci dönem ortak sınavında tüm soruları doğru cevaplayan Amasyalı Beyzanur Aslan birinci olduğu haberini, okul müdüründen hayvan otlatırken aldı.

blank

AMASYA – MURAT DEMİRCİ

Amasya’da Gümüşhacıköy Kızılca Köyü Ortaokulu öğrenci Aslan’ın sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldığını öğrenen okul müdürü Murat Önder, telefonla aradığı Beyzanur Aslan’a mutlu haberi verdi.

Okul saatleri dışında ailesine yardımcı olmak amacıyla hayvan otlatan Aslan, haberi de bu sırada aldı. Aslan, sınavın birincileri arasında yer aldığını öğrenince büyük mutluluk yaşadı.

Hedefi kalp cerrahı olmak
Aslan, AA muhabirine, köy okulunda okuyarak Türkiye birincisi olmaktan gurur duyduğunu, bir arkadaşının daha birincilik elde etmesinin kendisini ayrıca gururlandırdığını söyledi.

Başarısında pek çok kişinin payı bulunduğunu anlatan Aslan, “Birinciliği aileme, öğretmenlerime, arkadaşlarıma, okul idarecilerimize, kaymakamımıza ve daha nicelerine borçluyum. Okuldan döndükten sonra hayvanları otlatıyoruz. Hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursuna gidiyorum. Bu kurslar sayesinde ve düzenli ders çalışarak bu başarıyı elde ettik. Bu başarıyı bekliyordum.” dedi.

“Okumanın yeri ve zamanı yok”
Kalp cerrahı olmak istediğini vurgulayan Aslan, şunları kaydetti:

“Bu hayalim küçüklükten beri var. Kalp cerrahı olmak için elimden geleni yapacağım. Aileme, memleketime, Gümüşhacıköy’ümüze ileride yetişkin birey olarak geri dönmek istiyorum. Bunun için düzenli şekilde ders çalışıyorum. Hayvanların yanına kitaplarımı da getiriyorum. İşlediğimiz konularla ilgili küçük dipnotlar alıyorum ve bol bol kitap okuyorum. Okumanın yeri ve zamanı yok.”

“Kızım okula da gitti, hayvanları da otlattı, ev işi de yaptı”
Anne Zübeyde Aslan da Türkiye birincisi bir öğrencinin annesi olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Kızının gece geç saatlere kadar ders çalıştığını vurgulayan Aslan, “Kendi çabaları ile bu başarıyı elde eden kızım okula da gitti, hayvanları da otlattı. Aynı zamanda onları sağdı, ev işi yaptı. Şimdi de şampiyon oldu, Allah ondan razı olsun.” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ