Kadınlar Sitesi

Tecavüzcüler Tarafından Kaçırılan 12 Yaşındaki Kızı 3 Aslan Kurtardı

Tecavüzcüler Tarafından Kaçırılan 12 Yaşındaki Kızı 3 Aslan Kurtardı

Dünyanın bazı ülkelerinde reşit olmayan kızlar ve genç kızlar aile baskısı veya kaçırılarak evlenmek zorunda bırakılıyorlar.2015 yılının sonbahar ayında Etiyopya’da yedi adam küçük bir kızı kaçırdı ve içlerinden biriyle evlenmeye zorladı.Çocuğu kaçıranlar olaya üç aslanın şahit olduğundan habersizdi. Aslanlar kızı kurtarmaya gelecekti.

blank

Küçük kız bir haftadır kayıptı ve polis her yerde onu arıyordu.

Olay yerine varan polis, 12 yaşındaki kızın üç aslan tarafından çevrelendiğini görünce gözlerine inanamadı. Aslanlar küçük kızı yemek için değil korumak için yanında duruyorlardı.

Mucize

Sonradan anlaşıldığı kadarıyla aslanlar, küçük kızı kaçıran adamları korkutmuşlar ve ellerinden kurtarmışlar.Wondimu Wedajo ismindeki polis NBC News’e “Biz gelene dek ona göz kulak olmuşlar. Geldikten sonra da kızı bırakıp ormana geri döndüler” dedi.Aslanlar sayesinde küçük kızın hayatı kurtuldu. Ancak benzer vakalar Etiyopya’da gerçekleşmeye devam ediyor.

blank

İnanılmaz olay bütün dünyayı şok etti. Herkes aslanların küçük kızı paramparça edip yemesinin işten bile olmadığını düşünüyordu. Peki aslanları küçük kızı korumaya iten şey neydi?

Yabani hayvanlar konusunda uzman olan Stuart Williams, NBC News’e teorisini şöyle açıkladı:

“Küçük kızın çığlıklarını aslan sürüsünden bir yavru aslanın sesine benzetmiş olmalılar. Bu nedenle de kızı yememiş olabilirler.”

Küçük kız şimdilerde fiziksel ve psikolojik tedavi görüyor. Onu kaçıran yedi adamdan dördü tutuklandı. Üçü ise hala aranıyor.

Aslanlar bilge hayvanlar. İnsanlar olarak aslanlardan öğrenmemiz gereken çok şey olduğuna inanıyorsanız paylaşın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ