Kadınlar Sitesi

Tansiyonunuzu Düşürmenin Doğal Yolları

Tansiyonunuzu Düşürmenin Doğal Yolları

Yüksek tansiyon, içinde yaşadığımız toplumda oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır ve tedavi edilmediği takdirde sağlığımızı ciddi şekilde tehdit edebilir. Tansiyonumuzu etkileyen faktörler arasında vücudumuzdaki su ve tuz seviyesi, böbreklerimizin sağlığı, damarlarımız ve sinir sistemimizin yanı sıra hormon seviyeleri de bulunmaktadır. Bu nedenle, bu yazıda sizinle tansiyonunuzu düşürmenin doğal yollarını paylaşacağız.
Misket Limonu
Misket limonu, içerdiği yüksek miktarda C vitamini ve flavonoidler sayesinde kan damarlarımızın sağlıklı kalmasına yardım eder. Damarlarımızın esnekliğini korumasını ve sızıntıların önlenmesini destekler. Bu meyve, aynı zamanda varisli damarların oluşmasını engellemeye de yardımcıdır.
blank
Guava
Guava meyvesi, kötü kolesterol düzeyini azaltmaya yardım ederken iyi kolesterolü yükseltir. Yüksek tansiyon hastaları, beslenmelerine guava meyvesini ekledikleri zaman kendilerini daha iyi hissedeceklerdir.

blank
Ökseotu
Bu doğal ürün, yüksek tansiyon ve kolesterolü düşürüp, damar sertliğini azaltarak kalp sağlığımızı korumamıza yardımcı olur. Ökseotunu tüketmenin en iyi yolu çaylardır.
blank
Fındık
Fındık, özellikle de fındık sütü, yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı yüksek düzeyde kalsiyum içerir. Buna ek olarak, fındıkta bulunan magnezyum da kan damarlarının işlevini düzenlemeye yardımcı olur.
blank
Kereviz
Kereviz, en iyi doğal idrar söktürücülerden birisidir. Vücudun toksinlerden arınmasına ve ödemi önlemeye yardımcı olur. Toksinler ve ödem, yüksek tansiyon hastaları için iki temel risk faktörüdür. Kerevizi tüketmenin en etkili yolu suyunu içmektir.
blank
Limon
Limon, yüksek tansiyona çok iyi gelen bir doğal tedavidir. Aslında limon, pek çok hastalığa, özellikle de solunum yolu hastalıklarına, etki eder. İçerdiği yüksek miktarda C vitamini, kan damarlarını onarmaya yardımcı olarak yüksek tansiyona iyi gelir.
Menekşe
Menekşe, oldukça güçlü bir idrar söktürücüdür ve vücudun toksinlerden idrar yoluyla arınmasına yardımcı olur. Fazla sıvıların atılması, yüksek tansiyonu önlemenin çok iyi bir yoludur. Bu bitkinin bir başka özelliği de tansiyon düşürücü etkisidir, bu sayede tansiyonu uygun düzeyde tutmaya yardımcı olur.
Lavanta
Menekşe gibi lavanta da idrar söktürücü etkiye sahiptir ve vücudun toksinlerden idrar yoluyla arınmasına ve ödemi önlemeye yardım ederek tansiyonu düşürür. Lavanta, aynı zamanda stresi azaltır ve özellikle sinir sistemi sorunlarından kaynaklanan atardamar basıncını düşürmede etkilidir.
Pirinç
Bazı uzmanlar, pirinç ağırlıklı bir beslenme düzenini önerirler çünkü pirinç, tansiyonu düzenlemeye yardım ederek ani tansiyon yükselmelerinin önüne geçer.
Havuç
Vücudumuz için oldukça faydalı besinlerden birisi de havuçtur, özellikle de yüksek tansiyon söz konusu olduğunda. İçerdiği yüksek C vitamini ve beta karoten, kolesterolü düşürmeye ve damarları korumaya yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ