Kadınlar Sitesi

Şimdilerde ne yapıyorlar?

Şimdilerde ne yapıyorlar?

Şimdilerde ne yapıyorlar?

Dadı’nın Tolga’sı Yasar Abravaya şimdi nerede, ne yapıyor?
2000’li yılların efsane dizilerinden biriydi ‘Dadı’… Üzerinden 15 yıl geçti…
Evin çocukları büyüdü. Sinem Kobal ekrandan hiç kopmadı, şimdilerde evlilik için gün sayıyor. Gökçe Uzuner eğitimine ağırlık verdi, kendine yeni bir yol çizdi. Bir de Yasar Abravaya vardı… Dadı’nın küçük yakışıklısı! Şimdilerde 20’li yaşlarının ortasında olan Yasar Abravaya ile diziyi ve hayatını konuştuk.
Genç oyuncu Yasar Abravaya’nın ilk ekran denemesi ‘Sevdakondu’ dizisiyle olmuş. Onun tüm Türkiye’de tanınmasını sağlayan Dadı’nın kadrosuna ise Kenan Işık sayesinde katılmış. “Dizi yayınlandığında 10 yaşındaydım ve şehir tiyatrosu’nda çocuk oyuncuydum. Kenan Işık da genel sanat yönetmeniydi. Onun sayesinde Dadı’nın kadrosuna katıldım”
Dadı’dan bitince önce Kınalı Kar, sonrasında ise Kahramanlar ile izleyici karşısına çıktı. İlk sinema deneyimini ise ‘Dar alanda Kısa Paslaşmalar’ ile yaşadı.
Ataşehir Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine ağırlık veren Abravaya, üniversiteden mezun oldu.
“Geçen yıllar içerinde seslendirme ve dublaj yaptım. Üniveriteye hazırlandım. Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunuyum.”Okul biter bitmez iş dünyasına hızlı bir geçiş yapmış Yasar… “Üniversiteden mezun olunca Netaş’ta bilgi işlemde işe başladım.”
Yasar Abravaya, ‘Dadı’ bittikten sonra ekip arkadaşlarıyla görüşme fırsatı bulamamış… “Kenan Işık ile çok az görüştük. En son dizide kardeşimi oynayan Gökçe ile görüştük. O da tesadüfen.
Onunla yine oynamayı isterim’ diyen Yasar, rahatsızlığı boyunca usta oyuncuyu ziyaret edememiş. “Kenan Işık’ın eşiyle çok muhabbetim yok, o yüzden ziyaretine gitmedim. iyileştiğinde mutlaka orada olacağım…”
Meraklısına! Bir dönemin minik oyuncusu şimdilerde IBM’e bağlı Türk Telekom are merkezinde sistem sorumlusu olarak çalışıyor ve setlere dönmeyi düşünmüyor.

Sinem Umaş
‘Gelinim olur musun?’ yarışmasıyla ünlenen Sinem Umaş son haliyle görenleri şaşırttı. Umaş aradığı aşkı da buldu.
Bir döneme damga vuran ‘Gelinim olur musun?’ programıyla ünlenen daha sonra ise geçirdiği değişim ile çok konuşulan Sinem Umaş yeni bir aşka yelken açtı.
Daha önce futbolcu Bahadır Davran ile ilişkisine noktayı koyan Umaş gönlünü yine bir futbolcuya kaptırdı. Instagram’dan paylaştığı fotoğraflarla da adından söz ettiren Umaş’ın, bir dönem Beşiktaş forması giyen şu an ise Bayrampaşaspor’da oynayan Berat Çetinkaya ile aşk yaşadığı ortaya çıktı.
İkili beraberliklerini şimdilik gözlerden uzak yaşıyor. (Habertürk-Aytekin Teker)
Bir zamanların meşhur dizisi ‘Hayat Bilgisi’nin Barbie Gamze’sini görenler şaşırıyor.
Ünlü oyuncu İpek Erdem kısa bür süre önce sevgilisiyle görüntülenmişti.Erdem’in, oyuncu Gökçe Özyol’la yeni başlayan aşkları su yüzüne çıkmıştı.
Bez Bebek ve Hatırla Sevgili dizilerinde rol alan küçük oyuncu, Sibel Kasapoğlu epey değişmiş görünüyor.

Küçük İbo
Çocuk yıldızların revaçta olduğu bir dönemde hayatımıza girdi… İbrahim Tatlıses’in veliahtı olarak gösterildi… Ana haber bültenlerinde uzun uzun tartışıldı… Diziler, konserler derken kaçınılmaz son geldi çattı ve şöhret bitti. Küçük İbo şimdilerde gösterişten çok uzak sade bir hayat yaşıyor.
Asıl adı ‘İbrahim Halil Küçük’ olan Küçük İbo, 21 Mart 1984’te Urfa’da dünyaya geldi.
Şarkıcı olmayı küçük yaşlarda kafasına koyan İbo, İbrahim Tatlıses’in Urfa’daki konseri sırasında sahneye fırlayıp, mikrofonu kapınca şöhrete açılan ilk kapıyı aralamış oldu.
‘Ailesinin ya okursun ya da oto sanayiye gidersin’ tehdidine boyun eğmeğen İbo, kısa süre sonra soluğu İstanbul’da aldı.
Söylediği şarkılar dilden dile dolaştı, çıkardığı albümler satış rekorları kırdı.
Show Tv’de ekranlara gelen ‘Küçük İbo’ dizisi dönemin televizyon izleyisinden de tam not aldı. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen tüm Türkiye’nin tanıdığı bir yıldızdı artık..
Kazandığı parayla araba aldığı da yazıldı, lüks bir evde yaşamaya başladığı da…
Adı en çok Hülya Avşar Show’a katılıp, Avşar kızı’nın kucağına oturduğunda manşetlere çıktı…
Türk halk işini,gücünü bıraktı ve sadece İbo’yu tartıştı.
Yayından kaldırıran programlar mı dersiniz, ekran karartma cezası verilen televizyon kanalları mı yoksa İbo’yu sosyolojik ve psikolojik açıdan değerlendirmeye çalışanlar mı…
Ergenlik döneminin gelmesiyle birlikte ‘Küçük İbo’ yavaş yavaş eski parıltısını kaybetmeye başladı.
İbo, verdiği bir röportajda şöyle konuşmuştu: ‘Sesimin değişme ihtimali beni huzursuz etti ve ben o endişeyle yavaş yavaş geri çekildim’
Yaş 20’yi gösterdiğinde sessiz sedasız askere gitti.
Vatani görevini Diyarbakır’da yapan İbo, sadece o dönemi yaşayanların tanıdığı bir isim haline dönüştü.

BBG’nin filozofu Eray Sezer şimdi ne yapıyor?
Takvimler 10 Şubat 2001’i gösterdiğinde Türk izleyicisi yeni bir programla tanıştı: Biri Bizi Gözetliyor… Birbirinden farklı karakterlerdeki yarışmacılar kameralarla dolu bir eve kapandı, 100 bin TL’lik büyük ödül için ter döktü.
Final gününe gelindiğinde iki isim kaldı: 02 Melih ve 11 Eray!
Büyük ödülü kazanan Melih evlendi, İzmir’e yerleşti bir de restaurant açtı.
Peki izleyicinin ikiye bölünmesine neden olan Eray nerede?
Yarışmanın ardından Banu Alkan, Buket Dereoğlu, Halil İbrahim Kalaycıoğlu’nun da kadrosunda yer aldığı ‘Tuzu Kurular’ isimli dizide rol aldı. 2002 yılında da ‘Ömrüm’ isimli şiir kitabı ile okurların karşısına çıktı.
Bir de tutkunu olduğu motosiklet! İki teker üzerinde kilometrelerce yol yaptı. Deneyimlerini ise kendi adını taşıyan internet sitesinde takipçileri ile paylaştı.
Eray Sezer, yarışmayla ilgili bilinmeyenleri 2005 yılında piyasaya sürdüğü ‘Bazı Bilinmesi Gerekenler’ kitabında kaleme aldı.
Kitabın arka kapağında şu yazıyordu:
“Bu son konuşmamızın seni sıkıştıracak sorular sormama engel olacağına inanıyorsan yanılıyorsun.-Rahat ol. Sorup sorabileceğim hemen her şey zaten önceden bana defalarca soruldu. Tek tek (ve sukünetle) cevaplamaktan, cevaplarım uçup gittiği için yoruldum. Ne demişler, söz uçar yazı kalır. Esas niyetim zaten cevaplanmamış soru, açıklanmamış husus bırakmamak. En azından biri tekrar aynı soruyu soracak olursa gösterecek bir kaynak kitap olur. Bekliyorum…”
Eray Sezer 2006 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı BİMTAŞ’ta çalışmaya başladı.
2013 yılının Ekim ayında ise işten çıkarıldı.
‘Şimdi işsizim’ diyen Sezer, geçen sürede İstanbul’un ulaşımıyla ilgili farklı projelerde görev aldı.
Bir daha ekrana döner mi bilinmez…
Değişmeyecek tek şey ise, BBG’nin filozofu Eray’ın okumaktan, yazmaktan ve motosikletinden vazgeçmeyecek olması…

Hayat Bilgisi’nin Beton Ayşe’si Hayfa Safi Tulun şimdi nerede, ne yapıyor?
1978 Beyrut doğumlu Hafi Sayfi, bir dönem yayınlanan ve beğeniyle izlenen Hayat Bilgisi adlı dizide Perran Kutman ile birlikte rol almıştı. Dizide, Beton Ayşe’yi canlandıran Hafi Sayfi, agresif tavırlı ve sert mizaçlı bir lise öğrencisini canlandırıyordu.
Hayat Bilgisi’nden sonra ekranlarda pek görünmeyen oyuncunun yıllar sonra fotoğrafları ortaya çıktı.
Oyuncu, bu sıralarda Yuvam Yok Hayvanları Koruma, Kurtarma, Yaşatma ve Sahiplendirme Derneği’ni kurup, yardıma ihtiyacı olan hayvanlara elini uzatıyor.

Süper Baba’nın Mine’si şimdi nerede, ne yapıyor?
‘Süper Baba’nın Mine’si Payende Çizmeci şimdi nerede, ne yapıyor?
‘Bana bir masal anlat baba, içinde bütün oyunlarım… Kurtla kuzu olsun şekerle bal!Bana bir masal anlat baba, içinde denizle balıklar yağmurla kar olsun, güneşle ay…Anlatırken tut elimi uykuya dalıp gitsem bile bırakıp gitme sakın beni! Bana bir masal anlat baba içinde tüm sevdiklerim, içinde İstanbul olsun…Eşinden boşandıktan sonra üç çocuğuyla kendisine yeni bir yaşam kuran ve onlara bakabilmek için canını dişine takan Fiko…
Tam dört yıl boyunca entrikadan, ihanetten uzak evlerimize konuk oldu. Evet, evet ‘Süper Baba’dan bahsediyorum… Dizi öylesine izlendi ki, 90’lara denk gelen hemen herkes ekran başına kilitlendi.
Fiko karakterine hayat veren usta oyuncu Şevket Altuğ, diziden sonra ‘Unutma Beni’ ile izleyici karşısına çıktı. Evin büyük kızı Zeynep (Sevinç Erbulak) evlendi çocuk sahibi oldu, ayrıldı ama sahneden hiç kopmadı. Ortanca çocuk Alim (Eray Demirkol) tiyatro eğitimini tamamladı, çeşitli yapımlarda rol aldı. En son ‘Kim Milyoner Olmak İster’ ile ekranlara geldi.
Bir de en küçükleri vardı Mine (Payende Çizmeci)… Sahi ne oldu ona?
Fiko’nun gözbebeği, evin nazlısı Payende Çizmeci ile diziyi, eğitimini ve şimdiki hayatını konuştuk…
Payende Çizmeci 1986 doğumlu. Süper Baba başladığında henüz ilkokul ikinci sınıftaydı.
Payende, diziye aile dostları sayesinde dahil olmuş…
‘ Dizinin görüntü yönetmeni aile dostumuzdu. Projeyi öğrendiğimde çok yer almak istedim ve seçmelere katıldım.’
Seçmeleri geçince Payende’nin ekran macerası da başlamış oldu. O artık evimizin minik kızı ‘Mine’ydi.
Genç oyuncu dizinin final yapmasının ardından eğitimine ağırlık verdi.
‘ Derslerimden çok geri kaldığım zamanlar oldu. İlkokulda o arayı kapatabiliyordum fakat eğitim hayatımın geri kalanında ikisinin bir arada zor ilerleyeceğini düşündüm ve tercihimi yaptım. Mef Okulları’nda ortaokul ve liseyi okuduktan sonra Koç Üniversitesi’nde Uluslarası İlişkiler bölümünü bitirdim. 2008 yılında mezun oldum.’
Süper Baba’nın ardından başka hiçbir projede yer almadı. Ekrandan uzaklaştı…
“Oyunculuk macerasını tamamen kapattım Süper Baba’dan sonra. Proje teklifleri geldi fakat eğitimimi sekteye uğrayacağını düşündüğüm için kabul etmedim”
Payende Çizmeci, okul biter bitmez iş hayatına atılmış. Önce aile şirketinde çalışmış ardından ise kendi işini kurmuş.
Kendi tasarımı olan Agraf Çanta’nın ilk koleksiyonunu bu yıl satışa çıkardı
“4 yıl aile şirketimizde çalıştıktan sonra bir ayakkabı markası oluşturdum ve 5 sene onun üzerine çalıştım. Kişiye özel ayakkabı tasarımı ve üretimi yapıyorduk. Şimdi ise ortağım Sibel Deval Kars ile birlikte kurduğumuz ve yönettiğimiz çanta markamız ile ilgileniyorum.Piton, krokodil gibi egzotik derileri kullanarak kullanımı hem kullanışlı hem keyifli olan tasarımlar oluşturuyoruz. Keyif aldığım alan bu olduğu için böyle devam etmeyi seçtim.”
2012 yılında ise hayatını Çağlar Kılıç ile birleştirdi.
‘3 yıldır evliyim. Eşim kimya sektöründe çalışıyor. Yakın vadede çocuk planımız da var. Zaman yönetimi doğru yapılırsa kariyer ve çocuk birlikte keyifle ilerleyebilir diye düşünüyoruz.”
Genç çift şu sıralar ise bambaşka bir heyecan yaşıyor. Birlikte restaurant projesi üzerinde çalışan ikili, hayallerini 1 yıl içinde gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyor.
Üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen Payende, Süper Baba’daki set ortamını unutmamış…
“Sette aile ortamı vardı, herkes birbirine karşı anlayışlı ve çok samimiydi. Şuanda nasıldır set ortamları bilmiyorum ama ben çok şanslı olduğumu düşünüyorum öyle bir ekiple ve öyle bir ortamda çalışma imkanım olduğu için”
Sevinç Erbulak ve Eray Demirkol ile ‘hala görüşüyoruz’ diyen Payende Çizmeci, babası rolündeki Şevket Altuğ’u ise ‘mükemmel’ olarak tanımlıyor:
“Şevket Altuğ melek gibi bir insan, harika bir tiyatrocu, süper bir baba”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ