Kadınlar Sitesi

Sadece 1 Hafta da Boyunuzu Uzatmanız Gerçekten de Mümkün! Bu basit teknikleri uygulayın sonucu görün

Sadece 1 Hafta da Boyunuzu Uzatmanız Gerçekten de Mümkün! Bu basit teknikleri uygulayın sonucu görün

Bu durum nasıl mümkün?
Aslında uyurken bile boyunuz uzuyor. Sırt üstü uyumak boyunuzu 5 mm uzatıyor. Bu durumun sebebi ise uyurken büzülen omurganın eski haline dönmesidir. Özellikle orta yaş altındaysanız, belirli egzersizlerle bu durumu koruyabilirsiniz;

blank

1) Bisiklet sürün

Eğer bisiklet selesini yüksek tutarsanız, pedalı çevirmek için uzanmanız gereken bir mesafe yaratmış olursunuz ve bu zorlanma durumu boyunuzun uzamasına yardımcı olacaktır. Ancak yine de, eklemlerinize zarar vermemek için pedalı abartılı derecede yüksek tutmamaya çalışın.

blank

2) Demir çubukta asılı durun

Bu çok kolay bir egzersizdir. Sadece durabildiğiniz kadar asılı durun barfiks çekmenize gerek bile yok. Bu egzersiz bel kemiği ve karın kaslarınızı çalıştırarak, omurganıza esneklik kazandıracaktır.

3) Omuzlarınızın üstünde durun

Bu duruşta bacaklarınızı olabildiğince yüksekte tutmaya çalışın. Kendinize acımasız davranmayın ve sürekli olarak tek bir açı da bacaklarınızı tutmaya çalışmayın. Diğer türlü sakatlanabilirsiniz.

blank

4) Kobra egzersizini yapın

Omurganıza iyi gelmesinin yanı sıra, sırtınız esneyecektir. Aynı zaman da kalçalarınızın arka kısmını da esneterek duruşunuza diklik kazandıracaktır.

blank

5) Esneme hareketleri yapın

Esneme sırasında dizlerinizi düz tutun ve ayak parmaklarınıza ulaşmaya çalışın. Hafif bir şekilde başlayın ve egzersizi aşağıya indikçe zorlaştırın.

blank

6) Zıplayın

İp atlayabilir, basketbol oynayabilir veya bulunduğunuz nokta da zıplayabilirsiniz. Bu egzersiz kemik ve kaslarınızı güçlendirecektir. Aynı zaman da uzamanızı sağlayacaktır.

blank

7) Köprü yapın

Bu basit egzersiz karın ve kalçanıza yaptığı baskı ile sırtınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

blank

8) Yüzün

Yüzmek boyunuzun uzaması konusunda en güvenilir sporlardan biridir ve listenin başında gelmektedir. Yüzme esnasında omurlar arası diskin ve kemiklerin yükü daha azdır. Bu yüzden eklemleriniz daha rahat hareket edeceklerdir. Bu boyunuzun daha kolay uzamasını sağlayacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ