Kadınlar Sitesi

Pirincin Kalorisini Azaltmak İçin Şaşırtıcı Yöntem

Pirincin Kalorisini Azaltmak İçin Şaşırtıcı Yöntem

Pirinç çok önemli besin maddelerinden biridir. Yüzlerce ülkede, fiyat açısından ucuz ve kolay erişilebilir olduğu için bir numaralı temel besindir. Aslında, dünyanın diyet enerjisinin yüzde 20’si pirinçten geliyor. Besleyici, ancak yüksek nişasta içeriğinden dolayı mükemmelden uzaktır.Pirinç içinde bulunan nişastadan dolayı kalorisi yüksek bir besin maddesidir. Uzmanlar üzerinde çalışarak pirincin kalorisini azaltmanın yöntemini buldular. Siz de bu yöntemi uygulayarak gönül rahatlığı ile sık sık pilav yiyebilirsiniz.

blank

Pirinç ve nişasta
Pirinç, dünyada yaygın olarak yenen tahıllar arasında en yüksek karbonhidrat seviyesine sahiptir. Peki neden? Nişasta tüketildiğinde şeker parçalanır ve bu şeker, yağa dönüşür.

Bu nedenle Sri Lanka’dan iki araştırmacı, bu nişastaların farklı pişirme tekniği ile şekere dönüşmesine nasıl engel olunabileceğini keşfettiler. Dünyanın birçok ünlü gazetelerinde haber olarak yayınlandı.

Hindistan cevizi yağı sihri

Pirinç pişirme sırasında hindistan cevizi yağı ilave edilince nişastanın şekere dönüşmesi engellendiği için kalorisi yüzde 50 oranında azalıyor.

Bu Yöntem Nasıl Kullanılır?

Pilavınızın suyunu kaynatın. Ardından kullanacağınız pirincin yüzde 3’ü oranında hindistan cevizi yağı ilave edin. Ve pilavınızı bildiğiniz gibi pişirin.

İşlem tamamlandığında buzdolabında en az 12 saat bekletin. Hindistan cevizi yağı nişastayla etkileşime giriyor ve “mimarisini değiştiriyor.” Yapılan araştırmaya göre, yiyecekleri soğutmak nişastanın dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olur ve sonuçta tekrar ısıtıldığında daha sağlıklı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ