Kadınlar Sitesi

Sakinleştiren ve mutluluk veren 10 koku

Sakinleştiren ve mutluluk veren 10 koku

Sakinleştiren ve mutluluk veren 10 koku
Kokuların sizi sakinleştirip, mutlu edebileceğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız bu haber tam size göre. İşte sakinleştiren ve mutluluk veren 10 koku…

 

LAVANTA KOKUSU
Lavantanın yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Yatmadan önce yastığınızın üzerine bu mor çiceklerden koyun. Rahat bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

KİTAP KOKUSU
Görülen en güzel rüyanın, kurulan en huzurlu hayalin kokusudur. İnsana mutluluk veren, insanı gerçek hayattan koparıp renkli düşler kurduran kokudur.

KAHVE KOKUSU
Evde varlığından emin olduğunuz bir kocaman kavanoz kahveye rağmen birazcık daha alma isteğidir. Amaç kahve dükkanından yayılan taze kavrulmuş kahvenin kokusunu yanında götürebilmektir.

LİMON KOKUSU
Esansiyel yağlardan limon, hem kas ağrılarının hafiflemisene yardımcı olur, hem de solunması halinde sakinleştirici özelliği vardır. Ülkemizde gerginlikler ve üzüntü olunması halinde limon kolonyası ikram edilmesi bu özelliğinden kaynaklanmaktadır.

VANİLYA KOKUSU
Vanilya çok eski çağlardan beri mutluluğu artırmak ve ruh halinin yükseltmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. İçeceklerinize küçük bir miktar vanilya eklemek yeterli olacaktır.

EKMEK KOKUSU
Taze ekmek kokusuna tok insan bile hayran kalır.

NANE KOKUSU
Nane insanı canlandırma etkisi ile bilinir ve enerjik olmanızı sağlar.

TOPRAK KOKUSU
Yağmurdan sonra etrafı esir alan o kokuyu kim sevmez ki?

TARÇIN KOKUSU
Afrodizyak, istiridye de yüksek miktarda vardır. Tabi bütün gece istidre yiyin demiyoruz. Aynı etkiye sahip bitki tarçındır. Sakinleşmek ve libidonuzun artması için tarcın size yeterli gelecektir.

NARENCİYE
Sabahları güne başlamakta zorluk çekiyorsanız ve gergin oluyorsanız o zaman bir fincan kahve yerine bir fincan limon veya portakal suyu için. Hem güne enerjik başlamanızı sağlayacaktır hem de sizin gerginliğinizi alacaktır.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ