Kadınlar Sitesi

Kırışıklıkları önlemek için kış maskesi!

Kırışıklıkları önlemek için kış maskesi!

Kırışıklıkları önlemek için kış maskesi!

Dahiliye Uzmanı Dr. Gürkan Kubilay, soğuk havayla beraber kuruyan cildimizin kırışmasını önlemek için maske tarifi verdi.

Soğuk günlerin kapımıza dayandığı şu günlerde cildimize de gerekli bakımı yapmamızda fayda var. “Zahide Yetiş’le”programının konuğu Dahiliye Uzmanı Dr. Gürkan Kubilay, soğuk havayla beraber kuruyan cildimizin kırışmasını önlemek için maske tarifi verdi.

Güney Korelilerin güneşin zararlı etkilerinden ve kırışıklıktan korunmada en çok kullandıkları şeyin pirinç unu olduğuna dikkat çeken Dr. Gürkan Kubilay, kırışıklıkları önlemek için maske tarifi verdi.
blank
İŞTE CİLDİ DİNÇ TUTMANIN PÜF NOKTALARI…

2 yemek kaşığı pirinç unu, 2 yemek kaşığı inek sütü ve 2 yemek kaşığı soya sütünü karıştırarak, karışımı lapa haline getirin. Lapaya bir miktar demlenmiş yeşil çayın yanı sıra, gülsuyu veya maden suyu da ekleyebilirsiniz.

Krem kıvamına getirdiğiniz bu karışımı, kırışıklık olan bölgelerinize (alın, ağız kenarı çizgileri yani nazolabial çizgilere, boynunuzun altına) sürebilirsiniz. Karışım yüzünüzde 15-20 dakika kalacak. Ardından elinizi ılık suya batırıp, yüzünüzün karışımlı olan bölgelerine masaj yapın. 2-3 dakikalık masajın ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Yüzünüzü yıkarken sıcak su tercih etmeyin çünkü sıcak su cildinizin kurumasına neden olur.

Bu maske kullanıldığı zaman cildin tazelendiğini ve kırışıklıkların azaldığını söyleyen Dr. Gürkan Kubilay, maskenin haftada bir veya iki defa kullanılması gerektiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ