Kadınlar Sitesi

Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı

Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı

Örgü bebek elbisesi yapılışı ile 1-2 yaş aralığındaki bebeklere elbiseler yapabilirsiniz. Ayrıca etek boyunu uzatarak büyük yaşlar için de örebilirsiniz.

blank

Bir mor aşkının sonuna gelmiş bulunuyorum. Kendim tasarladım diye demiyorum ama ben çok beğendim. ?????Günlerdir çok hastayım fena üşütmüşüm ama bu güzelliğe bakmak iyi geliyor ? halasının prensesi güzel günlerde giysin inşallah ?

Himalaya perlina ve 3 numara şişle ördüm . 2 yumaktan biraz fazla ip kullandım. 92 ilmek başladım 5 sıra haroşa ördükten sonra kenar bantları için 8 haroşa 1 Dola 1 düz 2 ters 1 Dola 1 düz 2 ters şeklinde sırayı tamamlıyoruz. Toplam 26 dilim oluşuyor. Artırmalar toplam 8 defa yapıldıktan sonra kapatmaya başlıyoruz. Sisimizde toplam 300 ilmek oluşuyor. 52 ilmek önlere 55 ilmek kollara kalanları arka için ayırıyoruz . Kollara Fırfırlı örneği yapıyoruz. Ön ve arka eteğini ayrı ayrı ördüm . Yanlarda dikişle birleştirdim. Kolları ayırdıktan sonra 20 sıra daha ördüm ve kurdele geçirmek için 1 artırıp 1 kestim. Bel kısmını büzgülü yapmak için artırma yaparak ilmek sayısını 132 ilmeğe çıkardım . Ajurlu örneği yerleştirip etek ucuna yine Fırfır yaptım . Fırfırları 4 ters 1 Dola şeklinde yaptım. Kolay gelsin inşallah anlaşılır olmuştur.
blank

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ