Kadınlar Sitesi

Fırfırlı Örgü Bebek Yeleği Tarifi – Yapılışı

Fırfırlı Örgü Bebek Yeleği Tarifi – Yapılışı

Merhabalar çok istek alan fırfırlı yeleğin yapılışını açıklamaya çalıştım. 1 yumak nakominnoş yeterli oluyor.70 ilmekle başlıyoruz, 10 haroşe 50 düz 10 haroşeşeklinde 35 haroşe sırası oluncaya kadar örüyoruz.

Kolaltında 5 ilmek eksiltiyoruz, 18 haroşe sırası daha örüyoruz. Sonra 5 haroşe 9 düz 32 haroşe 9 düz 5 haroşe şeklinde, 4 haroşe sırası örüyoruz, yaka kısmında 16 ilmek kapatıyoruz, ikinci sırada 3 ilmek daha kapatıyoruz, şişde 5 haroşe 9 düz 5 haroşe kalıyor bu şekilde 22 haroşe sırası daha örüyoruz.

Kol altında 5 ilmek artırma yapıyoruz bu sırada ayrıca desenide uyguluyoruz. 35 haroşe sırası olanadek örüyoruz. Şimdi fırfırlı kısma geçiyoruz yeleğimizin arka kısmınıda şişe geçirip fırfır deseni uyguluyoruz. 1 düz 4 haroşe şeklinde başlıyoruz, 5 artırma sırası olana kadar örüp kapatıyoruz. Diğer yan tarafıda aynı şekilde örüyoruz desenden sonra fırfır yapıyoruz. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım bu konuda becerikli olmasamda.Örenlere kolay gelsin. Öznur’un atölyesi’ne teşekkürler..

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ