Kadınlar Sitesi

Fırfırlı Örgü Bebek Yeleği Tarifi – Yapılışı

Merhabalar çok istek alan fırfırlı yeleğin yapılışını açıklamaya çalıştım. 1 yumak nakominnoş yeterli oluyor.70 ilmekle başlıyoruz, 10 haroşe 50 düz 10 haroşeşeklinde 35 haroşe sırası oluncaya kadar örüyoruz.

Kolaltında 5 ilmek eksiltiyoruz, 18 haroşe sırası daha örüyoruz. Sonra 5 haroşe 9 düz 32 haroşe 9 düz 5 haroşe şeklinde, 4 haroşe sırası örüyoruz, yaka kısmında 16 ilmek kapatıyoruz, ikinci sırada 3 ilmek daha kapatıyoruz, şişde 5 haroşe 9 düz 5 haroşe kalıyor bu şekilde 22 haroşe sırası daha örüyoruz.

Kol altında 5 ilmek artırma yapıyoruz bu sırada ayrıca desenide uyguluyoruz. 35 haroşe sırası olanadek örüyoruz. Şimdi fırfırlı kısma geçiyoruz yeleğimizin arka kısmınıda şişe geçirip fırfır deseni uyguluyoruz. 1 düz 4 haroşe şeklinde başlıyoruz, 5 artırma sırası olana kadar örüp kapatıyoruz. Diğer yan tarafıda aynı şekilde örüyoruz desenden sonra fırfır yapıyoruz. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım bu konuda becerikli olmasamda.Örenlere kolay gelsin. Öznur’un atölyesi’ne teşekkürler..

loading...
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ