Kadınlar Sitesi

Kiraladığı Evdeki Hareket Dedektörünün İçine Bakan Adam Gözlerine İnanamadı

Kiraladığı Evdeki Hareket Dedektörünün İçine Bakan Adam Gözlerine İnanamadı

Tatile gitmeyi kim sevmez ki? Dinlenir, eğlenir ve boş zamanınızın tadını sevdiklerinizle çıkarırsınız.Bazı tatiller var ki kâbusa dönüşebiliyor. Günümüzde insanlar otellerden daha çok AirBnB gibi başkalarının evlerini istediğiniz kadar kiralayabileceğiniz servislere yöneldiler. Elbette bunun da dezavantajları var.

blank

Tatil planlarını aylar öncesinden planlayan bir adam otelde kalmak yerine kiralık bir ev bulmayı tercih etti.

Bu tercih elbette otellere göre daha ucuz ve kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlıyor.Ancak dezavantajları da var.

blank

Maalesef evini günlük veya haftalık kiralayanların hepsi iyi niyetli değil.Bu tür evlerde gizli kameralar olduğuna dair haberler giderek artıyor.Tatile çıkan bu kişi de durumdan haberdardı.

blank

Adam kiraladığı evin içine girince yatak odasında hareket dedektörü olduğunu farketti.Evdeki tek hareket dedektörünün bu olması adamı kuşkulandırdı ve dedektöre yakından bakmaya karar verdi.O zaman bir sürprizle karşılaştı.

blank

Hareket dedektörünün içinden IP kamerası çıktı.Kamera internete bağlıydı.Evin sahibi muhtemelen evini kiraladığı kişileri bu yöntemle gizlice izliyordu.

blank

Adam gece yarısında apar topar eşyalarını topladı ve evi boşalttı. Evi kiraladığı internet sitesine durumu bildirdi. Hem parası iade edildi hem de ev sahibinin bir daha evini kiralaması engellendi.Olayı tecrübe eden kişinin arkadaşı Jason Scott, durumu Twitter’da paylaştı.

 

blank

Arkadaşının gönderisi on binlerce kişi tarafından paylaşıldı.Herkesin kötü niyetli olmadığını bilsek de bu tür olaylardan haberdar olmamız gerekiyor. Mesela telefonunuzun ışığını gizli kamera olabileceğine inandığınız şüpheli cihazların üzerine tutarak kamera lensinin yansımasını görebilirsiniz.

Umarız ki kimse böyle bir şeyi tecrübe etmek zorunda kalmaz. Durumu arkadaşlarınızla paylaşarak bilinçlenmelerini sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ