Kadınlar Sitesi

Kimse nefesi kokan biriyle sohbet etmek istemez. Özellikle işiniz sürekli konuşmayı gerektiriyorsa Peki kötü kokan nefesten kurtulmak için neler yapılabilir?

Kimse nefesi kokan biriyle sohbet etmek istemez. Özellikle işiniz sürekli konuşmayı gerektiriyorsa Peki kötü kokan nefesten kurtulmak için neler yapılabilir?

Ağız kokusundan kurtulmanın yolları

Kimse nefesi kokan biriyle sohbet etmek istemez. Özellikle işiniz sürekli konuşmayı gerektiriyorsa çok büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Peki kötü kokan nefesten kurtulmak için neler yapılabilir?Limonun keskin tadı ağızda oluşan kokuyu anında bastırıp, kokunun yok olmasını sağlayacaktır. Bunun için bir dilim limonu kabuklarından soyarak emebilirsiniz.

Eğer dışarıdaysanız sodanızın içine birkaç dilim limon isteyip sodanızı bu şekilde tüketebilirsiniz.Kebap ve lahmacun gibi soğanla çok iyi giden yemekler vardır. Bu yemeklerin yanında muhakkak maydanoz da servis edilir. Bunun sebeplerinin başında tadı ve görsel olarak güzel oluşu gelse de maydanozun nefesi tazeleme gibi bir özelliği vardır. Kokulu yiyeceklerin ardından 5-6 dal maydanoz çiğneyebilirsiniz. Ardından su içmeniz yeter.Özellikle taze biberiye kendine has olan baharatlı tadı ile ağız kokularını bastırarak nefesinizi tazeleyecektir. Sabah uyandığınızda geçmek bilmeyen bir ağız kokunuz varsa taze biberiye çiğneyebilirsiniz.Taze nane çiğnemek de anlık olarak ağız kokusundan kurtulmanızı sağlayan bir bitkidir.

Her ağzımız koktuğunda naneli sakızları saldırmamız da zaten bu yüzden. ? Ancak unutmayalım ki kendisi sakızlarından daha da etkilidir.Gün içerisinde ağız kokusu problemi yaşıyorsanız bunun önüne günde iki kere yarım kase tüketeceğiniz yoğurt ile geçebilirsiniz. Yoğurdun içindeki hidrojen sülfüt ağızdaki kokuya neden olan bakterileri yok edecektir.Sık ve bol su için: Sık ve bol su içmek sadece böbreklere değil, ağız kokusunu azaltmada da faydalı bir alışkanlıktır..

Bol su içmek tükürüklerin neden olduğu kokuyu önlemede yardımcı olur.Elma, armut, havuç ve turp birlikte tüketildiğinde yemeklerle alakalı olmayan ağız kokularına anında müdahale eder. Bunun için 1 elma, 1 armut, 2 dilim turp ve 2 tane havucu katı meyve sıkacağında sıkıp tüketebilirsiniz. Bu harika smoothie içindeki zengin lifleri ile tükürük ve balgamları temizleyecek ağzınızda kalıcı bir ferahlık sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ