Kadınlar Sitesi

Kimse ‘İskelet’ Köpeğin Yanına Yaklaşmıyordu – Bakın Bir Hayvansever Köpeğin Hayatını Nasıl Değiştirdi

Kimse ‘İskelet’ Köpeğin Yanına Yaklaşmıyordu – Bakın Bir Hayvansever Köpeğin Hayatını Nasıl Değiştirdi

Köpek sahibi olmak ciddi bir sorumluluk gerektiriyor. Hayvanlar, sıkıldığınızda sokağa atabileceğiniz eşyalardan değil ve olmamalı.Maalesef insanlar evcil hayvanları hakkında o kadar duyarlı değiller. Bu nedenle dünya çapında milyonlarca sokak köpeği var.Öte yandan hayvanlar için durmadan çalışan milyonlarca insan da var. Zavallı hayvanlara yardım etmeyi kendilerine görev edinmişler.

Bu kişilerden biri de Yunan Valia Orfanidou. Kadın, Facebook’ta ‘iskelet köpek’ adı verilen köpeği gördüğünde başta gerçek olduğuna inanmadı.Zavallı köpek açlıktan bir deri bir kemik kalmıştı. Köpek, Yunanistan’da tren garının yakınlarında yaşıyordu.Köpeğin sayılı günleri kaldığı her halinden belliydi. Kimse yanına yaklaşma cesaretinde bulunamıyordu. Valia ise şansını denedi ve denemesi sayesinde köpeğin hayatı kurtuldu.

blank

blank

Valia ve arkadaşı, Billy ismini verecekleri köpeğe ulaşmak için 11 kilometre yol yürüdüler.Başta Billy korktu ve utandı.

Ancak sonra Valia’yı takip etmeye karar verdi.O gece Valia ve Billy birlikte Atina’daki bir veterinere gittiler.

blank

Valia, köpeğin fotoğraflarını Facebook’ta görmüştü. Ancak yakından baktığında köpeğin daha kötü durumda olduğunu gördü. Veterinerin, Billy’nin sayılı günleri kaldığını söyleyeceğinden emin gibiydi.Veteriner ise Valia’ya müjdeli haberi verdi. Billy uyuz olmuştu ve tedavisi mümkündü.

blank

Valia, Billy’i evine getirdi ve kullanmadığı bir odada bakmaya başladı.Billy hala çok gergindi. Ancak bir süre sonra battaniyenin üstüne yattı ve bu sırada Valia köpeğe mama verdi.

blank

Yorgun köpek burada saatlerce uyudu.Birkaç hafta geçtikten sonra Billy hem fiziksel hem de psikolojik anlamda gelişme göstermeye başladı.Zamanla kilo aldı ve Valia’nın yanında rahatça hareket etmeye başladı. Günde dört öğün yemek yiyordu. Yemek yemediği zamanlarda ise uyuyordu.

blank

Billy öyle kilo aldı ve iyileşti ki eski halinden eser yoktu.Valia’yla sık sık oyunlar oynamaya başladı. Öte yandan arkadaş da edindi.İşte Billy’nin şimdiki hala. Sizce de inanılmaz değil mi?

blank

Valia ve Billy’nin arasında harika bir bağ oluştu. Ancak Valia, Billy’e kalıcı bir ev bulması gerektiğinin farkındaydı.Neyse ki Billy’i sahiplenmek isteyen birileri çıktı.

blank

İsviçre’de yaşayan Yunan asıllı Emma isimli bir kadın Billy’nin hikâyesine Facebook’ta denk gelmişti.Valia, Emma’yla bir süre konuştuktan sonra köpeği sahiplenmesine izin verdi. Billy’i beraber hava limanına götürdüler. Artık köpek İsviçre’de yaşayacaktı.

blank

Billy’nin ilk gecesinde, Valia ve Emma Skype üzerinden görüştüler.Valia, Billy’i mutlu görmekten dolayı çok sevindi. Emma da Billy’nin fotoğraf ve videolarını Valia’ya göndermeye devam etti.Valia’nın söylediğine göre iki kadın birbirlerine toplamda 2.300 mesaj göndermişler.

blank

Bir gün Emma, Valia’ya yılbaşında Yunanistan’ı ziyaret edeceğini söyledi.Tabii ki de Billy’i yanında getiriyordu.Valia, eski dostunu tekrar görecek olmasından dolayı hem çok mutluydu hem de gergindi.İkilinin buluşması Valia’nın hayal ettiğinden bile daha güzeldi. Valia, köpeğin ne kadar güzelleştiğini görünce yaptığı işle bir kez daha gurur duydu.

blank

Billy’nin hayat serüveni gerçekten de şaşırtıcı. Yunanistan’ın ıssız sokaklarından İsviçre’ye gitti.

Kimsenin sahip çıkmak istemediği ‘iskelet köpek’ ile Valia’nın buluşmasını hemen izleyin:

Billy’nin hikâyesinden daha fazla hayvanseverin haberdar olması gerektiğine inanıyorsanız paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ