Kadınlar Sitesi

YouCam Makeup uygulamasını çok yanlış anladılar

YouCam Makeup uygulamasını çok yanlış anladılar

Fark edilmez sandılar, rezil oldular! Ünlülerin makyaj uygulamasıyla imtihanı…

Çoğumuzun yakından tanıdığı yüz güzelleştirme uygulaması YouCam Makeup, Google Play tarafından 2017’nin en yenilikçi uygulaması seçildi. Uygulamanın neden bu kadar popüler olduğundan ve yanlış ellerde nasıl göründüğüne gelin bir bakalım.

blank

YouCam Makeup fotoğraflarınızın üzerine pek çok düzeltme ve makyaj yapma imkanı veren bir mobil uygulama. Bu ücretsiz uygulamayla cilt tonunuzdan göz renginize, dişlerinizin beyazlığından lekelere kadar her şeye müdahale edebiliyorsunuz.

blank

Özellikle cilt yumuşatma (çizgileri yok etme) ve göz altı torbası kaldırma gibi özellikleri çok seviliyor. Instagram’da sıkça karşımıza çıkan pürüzsüz, bebeksi yüzlerin sebebini bilmeyen kalmadı.

blank

Aslında uygulamada her özelliğin derecesi var ve eğer bu dereceleri düşük tutarsanız yapay bir görünüm oluşmuyor. Ancak derece yükseltildiğinde özellikler belirginleşiyor ve kişi adeta bir çizgi film karakterine dönüşüyor. Özellikle kaş ve kirpikler uygulamanın en yapay görünen özellikleri.

blank

Uygulamanın tek sorunu bu da değil, bazen yüzünüzü tanımayabiliyor ve bu da hatalara yol açabiliyor. Örneğin yanağınızda olması gereken allık saçınızda görülebiliyor

blank

Ya da gözünüzde gözlük varken komple yüz makyajı uyguladığınızda gözlüğünüz üstünde tövbe estağfurullah dedirten gözler belirebiliyor. Havada uçuşmasa bile kirpikler, dudaklar yüzünüze tam oturmayabiliyor.

blank

Uygulamanın belli bir kullanım kılavuzu olmadığı için deneye yanıla öğrenmek gerekiyor.

blank

Özetle tüm düzenleme programları gibi YouCam Makeup’ın da yanlış uygulandığında güzelleştirme yerine göz kanattığı bir gerçek.

blank

Elbette kişilerin seçimleri kimseyi ilgilendirmez ancak doğallık iddiası gülünç oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ