Kadınlar Sitesi

Kavrulmuş 6 Diş Sarımsak Yedikten 24 Saat Sonra Vücudunuzda Gerçekleşenler

Kavrulmuş 6 Diş Sarımsak Yedikten 24 Saat Sonra Vücudunuzda Gerçekleşenler

Sarımsak sağlığımız için çok yararlıdır. Üşüttüğümüzde de çoğu kişi sarımsak yememizi önerir. Peki sarımsak yediğinizde kenelerin yanınıza yaklaşmadığını biliyor muydunuz?

Amerikan Tıp Derneği Dergisi ’nde yayımlanan bir makaleye göre sarımsak yemek keneleri uzaklaştırıyor.Sarımsak yemenizin üzerinden 24 saat geçmeden sarımsak vücudunuzda harikalar yaratıyor.

Soğan, taze soğan ve pırasa gibi sarımsak da allium familyasına aittir.

Eski çağlardan beri sarımsak tıbbi alanlarda kullanılmıştır. Sarımsağın içinde bulunan ve sarımsağa kokusunu veren allicin isimli maddenin sağlığımız üzerindeki etkileri saymakla bitmiyor.

Yapılan araştırmalarda sıkça sarımsak yiyenlerin soğuk algınlığına yakalanma riskinin %70 daha az olduğu görüldü.Sarımsak ayrıca tansiyonu dengeler ve içerisinde bulunan yüksek orandaki antioksidanlar sayesinde Alzheimer ve demans riskini azaltır.

Günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yediğinizde ise vücudunuza inanılmaz bir takviye sağlamış oluyorsunuz. Bakın kavrulmuş sarımsak yedikten sonra vücudunuzda neler gerçekleşiyor:

1. saat: Vücudunuz sarımsağı sindirir ve içindeki besleyici maddeleri emer.

2 ve 4. Saat: Sarımsağın içinde bulunan ve vücudunuzun emdiği besleyici maddeler vücudunuzdaki kanser hücreleri ve serbest radikallerle mücadele eder.ve

5 ve 6. Saat: Metabolizma hızınız artar. Vücudunuzdaki yağlar erimeye başlar ve fazlalık sıvılar vücuttan atılır.ve

7. Saat: Sarımsağın antibakteriyel faydaları etkisini göstermeye başlar ve kan dolaşımına karışır. Sarımsak vücuttaki bakterilerle savaşmaya başlar.

Ve 10. Saat: Sarımsakta bulunan besleyici maddeler oksidasyon oluşma riskini azaltır.ve

24. Saat: Sarımsağın içindeki besleyici maddeler sayesinde: Kolesterol düşer. Kalp sorunlarına neden olan damar tıkanıklıkları önlenir .Tansiyon dengelenir. Sinir sistemi güçlenir. Vücuda ağır metallerin girmesi engellenir. Kemikler ve eklemler güçlenir.Daha az yorgun hissedilir. Vücudunuz daha atletik olur. Hücreler sağlığına kavuşur.

Bu süreç boyunca bolca su içmek, sağlıklı şeyler yemek, kolay sindirilebilen besinler, kırmızı et ve mutlaka tüketecekseniz rafine şeker tüketmek çok önemli.Eğer evinizde kalacaksanız dinlenin ve sarımsağın vücudunuzda harikalar yaratmasını bekleyin.Peki sarımsak nasıl kavrulur? Sarımsağı tepsiye koyun ve 350 derecede yumuşak kıvama gelene kadar pişirin. 6 diş sarımsak yedikten sonra vücudunuzda harikalar yaratmasını bekleyin!İnanması zor gelse de sarımsak son derece sağlıklı bir yiyecek ve denemekten zarar gelmez.

Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşarak sarımsağın faydalarından haberdar olmalarını sağlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ