Kadınlar Sitesi

Mide Küçültme Ameliyatı Oldu, 14 Aydır Bilinci Kapalı

Mide Küçültme Ameliyatı Oldu, 14 Aydır Bilinci Kapalı

Recep Aygün’ün, Bursa’da özel bir hastanede yapılan mide küçültme ameliyatının ardından 14 aydır bilinci yerine gelmedi. Aile hastane hakkında yasal süreç başlattı.

blank

Yalova’da müteahhitlik yapan 30 yaşındaki Recep Aygün’ün, Bursa’da özel bir hastanede yapılan mide küçültme ameliyatının ardından 14 aydır bilinci yerine gelmedi. Oğlunun ameliyat sırasında beyin damarındaki tıkanıklık nedeniyle bilincinin kapandığını söyleyen Ercan Aygün, “Olay sonrası bizi aramayan hastane hakkında yasal süreç başlattık” dedi.

14 AYDIR ÇARE ARANIYOR

150 kiloya ulaşan Recep Aygün aşırı kilolarından kurtulmak için midesini küçültmeye karar verdi. Henüz 9 aylık evli olan müteahhit Recep Aygün, geçen yıl 16 Mayıs günü Bursa’da özel bir hastanede ameliyat oldu. Ameliyat sonrası bilinci bir daha açılmayan Recep Aygün, 14 aydır Yalova Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

AMELİYATTA BEYİN DAMARI TIKANMIŞ

Ameliyat sırasında pıhtının beyin damarını tıkaması sonucu oğlunun bilincinin kapandığını söyleyen 5 çocuk babası Ercan Aygün, “Recep, kilolarından rahatsız oluyordu. Zayıflayamıyordu. Bu nedenle ameliyat olmaya karar verdi. Keşke olmasaydı. O günden sonra 14 aydır yavrum bir daha uyanmadı. Onun bu durumu bizleri perişan etti. Belki iyileşir diye kendisini 7 ülkeye getirip doktorlara gösterdim. En son Hindistan’a gittik. Fakat sonuç alamadık.”

HASTANE OLAY SONRASI AİLEYİ ARAMADI

“Yavrum adeta yoğun bakım ünitesine dönüştürülen hastanenin odasında boş boş bakıyor. Onun bu hali bizi kahrediyor. Yavrumu bu duruma getiren hastanenin olay sonrası aramaması canımızı çok yakıyor. O özel hastane hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Henüz ifademiz dahi alınmadı” dedi.

“KALP RİTMİNDE BOZUKLUK OLDUĞU TESPİT EDİLDİ, NEDEN AMELİYAT ETTİLER?”

Kuzeni Recep Aygün’e, ameliyat olmaya karar verdikten sonra özel hastanede tetkikler yapıldığını söyleyen Engin Aygün, “Ameliyat sonrası hazırlanan raporda Recep’in kalp ritminde bozukluk olduğu söylendi. Böyle bir sorun varsa neden onu ameliyat ettiler” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ