Kadınlar Sitesi

Kanser olmayan çocuğa 9 seans kemoterapi yapıldı

Kanser olmayan çocuğa 9 seans kemoterapi yapıldı

İstanbul’da 7 yaşındaki Yusuf Civelek’e kanser teşhisi koyuldu. 9 seans kemoterapi tedavisi gördü, bacağını kaybedebileceği söylendi. Ailesi, tetkikleri bir başka doktora gösterince çocuğun kanser olmadığı ortaya çıktı.


Kanser olduğu düşünülen çocuğun saçları kemoterapi tedavisi sonrası döküldü.

Yusuf’la birlikte tüm aile de saçlarını kesti.

Kemik kanseri teşhisi koyulan 7 yaşındaki Yusuf Civelek 9 seans kemoterapi gördü. Ameliyata 1 gün kala, akıl almaz hata ortaya çıktı, Civelek ailesinin 7 yaşındaki oğlu Yusuf kanser değildi.Yusuf’un babası Halil İbrahim Civelek, yaşananları şöyle anlattı:

Ameliyatı anlatan doktor, Yusuf’un bacağına protez takılmayacağını ama bir bacağının 6-7 santim kısalacağını söyledi. Ailenin bir başka doktordan görüş almaya karar verdiğini belirten baba Civelek, “Bizim daha önce ulaşmak istediğimiz bir hocamız vardı. Biz o gün ona ulaşabildik. Bu konuyu konuşmak için yanına gittim. Sonuçlarımıza baktı, MR’ları inceledi ve ‚osteosarkom tanısına benzemiyor bu tanı‘ dedi.” şeklinde konuştu.

Aile savcılığa başvurdu

Aile oğullarının tüm tetkiklerini farklı sağlık kuruluşlarına inceletti, sonuçta Yusuf‘un kanser olmadığı ortaya çıktı:

“Gittiğimiz her yer Yusuf‘un kanser olmadığını söyledi. Tanıyı koyan hastaneye tekrar gittiğimizde ise bana, ‘Halil bey kusura bakmayın, yanlış tanı koymuşuz’ dediler.“Yaşananların ardından bir üniversiteye bağlı olan hastane yönetimi soruşturma başlattı, aile ise savcılığa başvurdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ