Kadınlar Sitesi

Kahve yerine limonlu su içmek için 7 neden!

Kahve yerine limonlu su içmek için 7 neden!

Bir kahve tutkununu ancak yine bir kahve tutkunu anlar. Sabah uyandığında o kafein kokusu, sıcacık tadıyla güne daha iyi başlamamızı sağlar ya da sağladığını sanıyorduk…

Gün içerisinde tükettiğimiz kahvenin bize enerji verdiği sanılır ama dikkat etmediğimiz bir şey varsa o da günün ilerleyen saatlerinde sabah uyandığımız kadar yorgun olmaya başlamamız.
Size tabii ki de kahve bardaklarını rafa kaldırın demiyoruz ama çok fazla kahve içmek yerine gelin daha sağlıklı bir yola başvurun ve limonlu su için. İşte bunun için size 7 nedeni:

ENERJİNİZİ FİŞEKLER!
Limonun içinde bulunan yüksek potasyum, kalsiyum ve magnezyum sayesinde önce toksinlerden kurtulacaksınız daha sonra da güne tahmin ettiğinizden daha enerjik başlayacaksınız.

DAHA GÜÇLÜ BİR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ!
C Vitamine sahip olan sadece portakal değil. Limon bu konuda biraz sönük kalmış olabilir ama bilin ki limonun içindeki C vitamin su ile birleşince vücudunuza kalkan görevi görür. Tüm enfeksiyon, virüs ne varsa sizin için savaşır.

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLUR!
Daha önce “pektin lifi” diye bir şey duydunuz mu? Bu lif kan şeker akışını düzene sokar ve açlık hissini erteler. E tabii tahmin ettiğiniz üzere de bu şekilde daha az yemiş ve daha çok kilo vermiş olursunuz.

STRESİ AZALTIR!
Depresyon ve anksiyete (kaygı) potasyum eksikliğinin getirdiği rahatsızlıklardan sadece biri. Limonun içinde de ne kadar doğal potasyum olduğunu daha önce söylemiş miydik? Kokusu bile sinir sisteminiz için çok faydalı. Hadi o zaman limonlu suyu ilk kim fondip yapıyor?

CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR!
Limon, yaşlanma belirtileri, sivilce ve iltihap gibi kadınların canını sıkan her şeye iyi geliyor desek? Antioksidan etkisiyle çizgilerin oluşumunun önüne geçer ve cildinizi daha dinç yapar.

NEFESİNİZ Mİ KOKUYOR?
Hiç utanmayın gün içerisinde tükettiğimiz besinler, az su içmek, enfeksiyon ve bunlara benzer şeyler yüzünden ağzımız kötü kokabilir. İnanmayacaksınız ama limon buna da iyi geliyor. Ağzın kurumasına engel olup, kötü kokan nefesi de durduruyor.

KONSANTRE OLMAYI KOLAYLAŞTIRIR!
Meğer çalışan kadınların tek ihtiyacı limonmuş! Limon diğer meyvelere nazaran çok fazla negatif iyon içerir bu da beyindeki oksijen seviyesini yükseltir ve daha konsantre olmanızı sağlar!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ