Kadınlar Sitesi

Kadın Yepyeni Porsche’u 50 Dolara Sattı. Sebebini Öğrenince Kahkaha Atacaksınız!

Kadın Yepyeni Porsche’u 50 Dolara Sattı. Sebebini Öğrenince Kahkaha Atacaksınız!

Sonu belli olmayan hikayeleri okumaya bayılıyorum. Bu tür hikayeler beni hem şaşırtıyor hem de gülümsetiyor. Bu hikaye de tam o türden. Gerçek mi değil mi tam olarak bilmiyorum ama kahkaha atmak paha biçilemez değil mi? Kadının hikayesi aklıma geldikçe de gülmeden edemiyorum. Ne demişler, ne ekersen onu biçersin.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan genç bir adam ilk kez ailesinden ayrılarak kendi evine taşındı. Ehliyetini alalı birkaç yıl olmuştu ama bir türlü bütçesine uyacak bir araba bulamıyordu. Arabalara bayılıyordu. Düzenli bir gelir ve düzgün bir işi vardı artık, araba almanın da zamanı gelmişti.

 

Fiyatı uygun ve iyi durumda bir araba bulmak için haftalarca arama yaptı. Arkadaşlarınızı aradı, gazete ilanlarına baktı… Ancak bir türlü istediği arabayı bulamamıştı. İnternette bütçesine uygun binlerce araba vardı ancak onun istediği türden bir araba yoktu. Zaten istediği arabayı alacak kadar da zengin değildi.

Bir gün, “Belki bugün şanslı günümdeyimdir” diyerek yola koyuldu.

Yine bir sürü araba buldu ancak hiçbirine gücü yetmiyordu. Şans eseri bir gazete ilanı gördü. Araba göz kamaştırıcıydı. Ancak fiyatını görünce gözlerine inanamadı.

İlanda satılık bir Porsche vardı ve fiyatı sadece 50 dolardı. Bir yanlışlık olacağını düşündü. 5.000 dolara kadar indirebilirsem iyi diye düşünerek kadını aradı.

Bir yanlışlık olduğunu düşündü ve kadından olumsuz bir cevap bekliyordu. Fiyat gerçek olamayacak kadar iyiydi. Kadın telefonu açtı ve cevap verdi:

“Evet, ilan bana ait. Fiyat 50 dolar. Araç, garajımda duruyor. Gelip inceleyebilirsiniz.”

Genç adamın şaşkınlığı giderek artmıştı. Hala bunun bir rüya olduğunu düşünüyordu. Hemen hazırlandı ve adrese gitti. Evine önüne gelmişti artık. Biraz gergindi ve kapıyı çaldı. Orta yaşlı bir kadın kapıyı açtı ve genç adama garaja kadar eşlik etti. Araba orada yatıyordu…

Göz kamaştırıcı Porsche ilanda belirtildiği gibi “Yeni gibi”ydi. Genç adam deneme sürüşü yapıp yapamayacağını sordu. “Tabii ki” diyen kadın, onunla beraber arabaya bindi. Porsche rüzgar gibiydi. Adam, kadına 50 dolar verdi yüzünde şaşkın bir ifadeyle. Kadın da gerekli evrak ve belgeleri adama teslim etti.

Haftalar geçmişti. Adam Porsche’una binmeden edemiyordu. Ailesine, arkadaşlarına ve iş arkadaşlarına arabasını gösterdi. Fiyatını öğrenen herkes şok oluyordu. Genç adam artık dayanamıyordu. Kadının arabayı neden bu kadar düşük fiyata sattığını sormaya karar verdi.

Genç adam bir gün kadını ziyarete gitti. Kadın, evdeydi ve kapıyı açtı. Arabanın fiyatının neden bu kadar düşük olduğunu sordu.

Kadının cevabı gayet basitti. Kadın suratında hafif bir gülümsemeyle, “Eşim, beni sekreteri için terketti. Arabayı ve evi satıp parayı ona yollamam gerektiğine dair bir not bıraktı.” dedi.

Zaman tünelinizde buna benzer yazılar görmek istiyorsanız aşağıdaki beğen butonuna tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ