Kadınlar Sitesi

İşten Çıkarılan İşçisinden Murat Dalkılıç’a 520 Liralık Dava!

İşten Çıkarılan İşçisinden Murat Dalkılıç’a 520 Liralık Dava!
Popstar Murat Dalkılıç’ın ev işlerini yapan ve işten çıkarılan Emine Atamtürk, soluğu savcılıkta aldı. Son maaşını ödemediği iddiasıyla şarkıcıya dava açtı

Takvim’den Ali Oktay’ın haberine göre geçtiğimiz Ağustos ayında oyuncu Merve Boluğur ile dünyaevine giren ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç hakkında, işten çıkardığı Emine Atamtürk (52) tarafından alacak davası açıldı. Dalkılıç’ın evinde temizlik, yemek ve ütü gibi işler yapan Emine Atamtürk, 15 Mart 2013 tarihinde Dalkılıç’ın evinde işe başladı.

18 ay sonra işten çıkartılan Atamtürk, soluğu savcılıkta aldı. Aylık bin 800 lira aldığını söyleyen Atamtürk, kıdem tazminatı, bayram alacakları, yıllık izin ücreti, yemek ve bir aylık maaşını alamadığını iddia etti. Dilekçesinde sigortasız çalıştırıldığını ve asgari geçim indirim ücretinden yararlanamadığını belirten Atamtürk, alacakları için şimdilik 520 lira istedi. Bunun üzerine Murat Dalkılıç ise, “Tüm hakları ödendi. Emine Atamtürk, yemin ettirilsin’ dedi.

İDDİALARI REDDETTİ
Davacının işe geç geldiğini belirten Murat Dalkılıç’ın avukatı, “Davacı bir yılını doldurmadan akrabasının düğünü nedeniyle bir hafta işe gelmemiştir. Müvekkilim düğün elbisesi için kendisine para vermiştir. Bir yılda toplam 2 kez gece 12.00’ye kadar çalışmış, bunda da davacıya ekstra ücret ödemiştir. Tüm maaşlarını alan davacının son maaşını alamadığı iddiası doğru değildir. Davacıya yemin teklif edilmesini istiyoruz” diyerek davanın reddini talep etti.

Oyuncu eşi Merve Boluğur ile gayrimenkule yatırım yaptığı konuşulan Murat Dalkılıç’ın hizmetçisine bir aylık maaşını ödemediği iddiasıyla mahkemelik olması hayranlarını şaşırttı.

1157402_1920x1080

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ