Kadınlar Sitesi

Hepimiz Bu Durumu Yaşamışızdır !Kuaförde Yapılan Hatanın Ardından Adam Felç Geçirdi

Hepimiz Bu Durumu Yaşamışızdır !Kuaförde Yapılan Hatanın Ardından Adam Felç Geçirdi

Bayanlar- Baylar !!! Kuaföre Gittiğinizde Bunu Yapmamaya Özen Gösterin ! Felç Geçiren Adam,Gittiği Kuaföre Açtığı Davayı Kazandı!

Altı yıl önce Dave Tyler kuaföre gitti. O günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Kuaföre gittikten üç gün sonra Dave yürürken dengesini kaybetti ve birden yere düşüp bayıldı.Dave ambulansla hastaneye kaldırıldı. Burada kendisine felç geçirdiğini söylediler.45 yaşındaki Dave o günden sonra bir daha araç süremedi.

The Mirror’da belirtilenlere göre olayın üstünden altı yıl geçmesine rağmen Dave ancak ilaçlarla ayakta kalabiliyormuş.Peki böyle bir şey nasıl oldu?

Her şey kuaförde başladı.

blank

Dave saçlarının yıkanması için kafasını geriye doğru yasladığı sürede beyninde bir pıhtı oluşmuş.Pıhtı da felç geçirmesine neden olmuş.The Mirror’da çıkan habere göre Dave Tyler şimdi herkesi uyarıyormuş.Dave’in başına gelenler İngiliz gazetelerinde geniş yer buldu.

Dave ayrıca gittiği kuaförü mahkemeye verdi ve kuaförün sahibi 113 bin dolar tazminat cezasına çarptırıldı.İngiliz gazetelerine göre başına böyle bir şey gelen tek kişi Dave değilmiş.“Beauty Salon Stroke Syndrome” terimi İngiltere’de 1993 yılından beri kullanılıyormuş.Bu yılın başında yine bir İngiliz aynı nedenden felç geçirmiş.

blank

Yapılan araştırmalarda kuaförlerde sık sık saç yıkamak için kullanılan bu pozisyonun felce direk olarak neden olduğu tespit edildi.

Bunun önüne geçmek için kafanızı en fazla 15 derece olacak şekilde geriye yaslamanız öneriliyor.Dave’in görüşü ise havlu veya yastık kullanılması halinde böyle bir şeyin kimsenin başına gelmeyeceği şeklinde. Dave, The Mirror’a “Kuaförlerde artık yastık kullanılmalı. Kuaförler bu sendrom hakkında müşterilere göre daha fazla bilinçliler ve hiçbir şey yapmıyorlar” dedi.

blank

Dave’in başına gelenler son derece talihsiz. İnsanların konu hakkında bilinçlenmesi gerekiyor.Bir dahaki sefere kuaföre gittiğinizde kafanızı yaslama açınızı buna göre ayarlayın.

Kimsenin bilmediği ancak çok önemli bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ