Kadınlar Sitesi

Faydalarını Görünce Her Sabah Bu Limonlu Karışımı İçeceksiniz

Faydalarını Görünce Her Sabah Bu Limonlu Karışımı İçeceksiniz

Limonların elma ya da üzümden daha çok potasyumu olduğunu biliyor muydunuz? Bu enteresan gerçek, her gün limon suyunun içilmesinin sağlığınıza birçok faydasından sadece bir tanesidir.

Gününüze limon suyu ile başlamak, canlılığınızı çoğaltır, enerjiyi fuller ve organlarımızı temizlemek için harika bir yoldur. Her gün bedeninize soktuğunuz ilk şeyin üretkenliğiniz ve ruh haliniz üstünde büyük bir tesiri var..

blank

Malzemeler:

  • Limon
  • Zencefil
  • Tarçın (isteğe bağlı)

Yapılışı: Bir limonun yarısından sıktığınız limon suyu ile bir fincan sıcak suyu ideal karışımdır. Karışımı daha fazla tesirli duruma getirmek için biraz tarçın, biraz da öğütülmüş zencefil kullanabilmeniz mümkün. Böylece metabolizma hızınızı da artırmış olacaksınız.

1.Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir.
Limon suyu C vitamini ile dolu olmasından, tabii ve kuvvetli bir bağışıklı sistemi onarıcısıdır. Yorgun olduğunuzda, gerilimli ya da aşırı çalıştığınızda,vücuttaki ilk düşüş c vitamini deposunda gerçekleşir.

2.Sindirimi destekler
Sindirim sitemini desteklemenin yanı sıra limon suyu, bağırsak kanallarındaki toksinlerden kurtulmanıza yardım eder. Limon, mide ekşimesi ve şişkinlik gibi şeyleri hafifletmeye yardım eden vitaminler ve mineraller ile doludur.

3.Sisteminizi temizler
Limon suyu, sindirim sisteminizden zararlı toksinleri boşaltan kuvvetli vitaminler ve mineraller ile doludur.

4.İltihapı Azaltır
Çoğu hastalık iltihaptan kaynaklanır ve limon suyu sık sık bedeninizdeki asitliği azaltmaya ve böylelikle iltihaplanmayı azaltmaya yardım eder.

5.Kilo Vermeye Yardımcı Olur
Limon suyu, açlık ile mücadeleye yardım eden bir ton pektin lifi içerir.

6.Cildinizi Temizler
Limon suyu antioksidanlar da yüksek bulunduğu için C vitamini, kirleri ve kırışıklıkları azaltmaya yardım eder. Limonların genel detoks etkisi cildin düzgün olmasına katkı sağlar.

7.Enfeksiyonlarla mücadeleye yardım eder.
Bir bardak ılık limon suyu, enfeksiyonları savuşturmaya yardımcı olmak için harika bir seçenektir. Bağışıklık sisteminizi artırmakla kalmaz, bu arada grip, boğaz ağrısı gibi şeyleri önlemeye yardım eder.

8.Size Enerji Verir
Limon suyu sindirimi düzenleyip, sindirim sisteminize girdikçe,beneninize enerji artışı sağlar.

9.Mükemmel potasyum kaynağı
Potasyum beyin, sinir ve kalp sıhhati için ehemmiyetlidir ve limon suyu bununla doludur. Rahatlatıcı ve serinletici sıcak meşrubat ile güne başlamak için günlük rutininize limon suyu ekleyin. Bu kuvvetli hastalık savar içeceği hayatınıza dahil etmekten pişman olmayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ