Kadınlar Sitesi

Evde yetiştirebileceğiniz şifalı bitkiler

Evde yetiştirebileceğiniz şifalı bitkiler

Evinizin bir köşesinde hem havayı temizleyen hem de şifa veren bir bitki olmasını kim istemez ki! Birazdan öğreneceğiniz bitkilerin sadece evinizde var olması bile şifa kaynağı. İşte evde yetiştirebileceğiniz şifalı bitkiler…

blank

Bakımı ve yetiştirmesi de çok kolay olan bu bitkiler evin havasını temizleyerek formaldehit, karbon monoksit gibi zararlı maddelerden arındırıyor.

Üstelik durduğu yerde şifa dağıtıyor.

blank

Kasımpatı

Anavatanı Uzakdoğu olan Kasımpatı, renk renk çiçekleriyle sonbaharı renklendiren nadir bitkilerden biri.NASA’nın yaptığı araştırmalara göre, havayı temizleme etkisi de çok büyük. Evin içinde yetiştireceğiniz Kasımpatı, evinizin havasını temizlemeye yardımcı olacaktır.

blank

Yelken çiçeği

Zarif beyaz çiçekleriyle evde yetiştirmeye en uygun olan bitkilerden biri de Yelken çiçeğidir. Bakımı kolay, neredeyse yaz boyu çiçekli… Evinizdeki negatif enerjiyi tümüyle alan bu bitki sayesinde baş ağrısı ve sinüzit hissetmeyeceksiniz.

blank

Kılıç çiçeği

Evlerde görmeye alışkın olduğumuz çiçeklerden birisi de kılıç çiçeği. Halk arasında kılıç çiçeğine peygamber kılıcı denildiğini de duymuşsunuzdur. Hatta bir rivayete göre kılıç çiçeğinin boyunu 1 metreye kadar uzatan kişinin ev sahibi değilse, ev sahibi olabileceği söyleniyor.

blank

Aşk merdiveni

Bol su seven Aşk Merdiveni, aslında bir tür orman bitkisi. Ve evinizde bol bol oksijen ortamı sağlıyor. Evinizde doğrudan güneş almayan yerlerde bile yetiştirebileceğiniz bu bitki, aşırı sıcak ya da soğuktan korunduğu takdirde uzun yıllar salonunuzu süsleyebilir ve sizi oksijene doyurabilir.

Aynı zamanda bu bitkinin sigara dumanını emdiği aynı zamanda sigaranın zararlı etkilerini ortamdan tamamen uzaklaştırdığı söylenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ