Kadınlar Sitesi

Ev İşlerinde Kendisine Yardım Etmeyen Eşine Yakınan Kadın, Eşinin Ayakkabılarının Altını Görünce Gözyaşlarını Tutamadı.

Ev İşlerinde Kendisine Yardım Etmeyen Eşine Yakınan Kadın, Eşinin Ayakkabılarının Altını Görünce Gözyaşlarını Tutamadı.

İki çocuk annesi Deirdre Sanford eşiyle beraber Güney Karolina’da yaşıyor. Çocuklu bütün aileler gibi onlar da bazen tartışıyorlar.

Deirdre, eşi ona ev işlerinde yardım etmediği için kızıyordu. Kadın temizlik yaparken adam koltukta oturuyordu. Kadın, eşine kızmaktan yorulmuştu. Bir gün eşinin botlarını yakından inceledi.

İşte o an eşinin hayatındaki zorlukları daha iyi anladı. Facebook’ta konu üzerine paylaştığı bir gönderi yüksek beğeni topladı.

Eşlerinin ev işlerinde kendilerine yardım etmediğini düşünen hanımların okuması ve ders çıkarması gereken bir paylaşım.

Hanımlar biliyorum siz de en az benim kadar eşinizin ev işlerine yardım etmemesinden, dağınıklığından, arkasını toplamamasından ve işten gelir gelmez arkadaşlarıyla takılmak için dışarıya çıkmasından rahatsızsınız. Eşim eve geldiğinde işinin zorluğundan yakınıyor ve uyuyana dek televizyon izleyip koltukta yayılıyor. Sanırım bazen onların yaptıkları işleri hafife alıyorum. Ben en azından eskiden öyle yapıyordum. Ta ki bugüne kadar… Bugün eşimin eşyalarını toplarken çok önemli bir şey keşfettim.

Kızgın bir şekilde altı ay önce aldığı botları ayakkabılığa yerleştirdim. Her gün botlarını giymiyor. Haftada birkaç gün giyiyordur muhtemelen. Botlarının altına baktığımda tabanının çamurla kaplı olduğunu gördüm. Altındaki çamurları temizlediğimde ise ayakkabısının eskidiğini ve hatta altında birkaç delik olduğunu gördüm.

Neredeyse ağlıyordum. Ayakkabıları mahvettiği için değil tabii. Ona ev işlerinde bana yardım etmediği için yakınırken, onun işinin zorluklarını görmezden geldiğim ve ‘Her gün ben ne şartlar altında çalışıyorum Eve gelince biraz dinlenmek ve rahatlamak istiyorum’ dediğinde onu dinlemediğim için…

Size tavsiyem; eğer sizin de eşime benzer bir eşiniz varsa onun aileniz için yaptığı fedakarlıkları bir gözünüzün önüne getirin. Evet, bazen dağınıklıkları ve yardım etmemeleri sizi sinir ediyor olabilir. Ama bizim için canlarını dişlerine takıp o kadar çalışıyorlar ki… Çocuklarımıza bakıyorlar, bizi koruyorlar ve özgür olmamızın en büyük yardımcıları. Eşlerimiz bizlerin yaşadığı zorlukları biliyor ve bizi takdir ediyorlar. Göstermiyor olabirler ama bilin ki evi temizlememizi, dağınıklıkları toplamamızı, bulaşık yıkamamızı, sabah 5’te gidecekleri işleri için iş üniformalarını yıkayıp ütülememizi, çocuklarla ilgilenmemizi ve yemek yapmamızı dibine kadar takdir ediyorlar. Siz eşinizin güvendiği dalsınız; onlar da sizin. Bir daha ki sefere arkasını topladığınız anda eşinize bağıracağınıza, ayakkabılarının altına bakmanızı öneririm.”

Deirdre’nin söylediklerine katılıyorsanız paylaşmayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ