Kadınlar Sitesi

Emel Sayın Kemal Sunal’la İlgili Anısını Anlatıyor..

Emel Sayın Kemal Sunal’la İlgili Anısını Anlatıyor..

Emel Sayın Kemal Sunal’la İlgili Anısını Anlatıyor..
Kemal Sunal büyük üstat, Türk sinema tarihinin en büyük sanatçılarından birisi, adam gibi adam. Atatürk’ü sevmeyeni gördük, siyasi liderleri sevmeyeni gördük, dini liderleri sevmeyeni gördük. Ama Kemal Sunal’ı sevmiyorum diyen bir kişiyi bile gördük mü? Bakın Emel Sayın, Kemal Sunal hakkında neler söylemiş okuyun.
Emel Sayın anlatıyor;
O zamanlar tığ gibi delikanlı, cepte para çok. Oyuncu bir de, Mavi Boncuk filmini çekiyoruz. Bir gün setten çıktık eve gidiyoruz. Ben Laleli’de oturuyorum. Kemal, benden önce çıktı.
Herkes yevmiyesini almış, taksiyle giden gitti, kendi arabasıyla giden gitti. Ben baktım ki Kemal yürüyerek gidiyor; üç kilometre var gideceği yere. Her gün yürüyerek gidip geliyor. Merak ettim, nereye gidiyor bu adam böyle diye.
Uzun süre yürüdü, sonra bir bankta bir adam yatıyordu. Kaldırdı adamı, bir şeyler konuştular, sonra cebinden para çıkarıp verdi. Şaşırmıştım. Sonra biraz daha ilerde bir lokantaya girdi, bir şey yemeden çıktı, oraya da para verdiğini görmüştüm.

Bıraktım takibi, banktaki adama yaklaştım: ‘tanıyor musunuz o az önce size para veren adamı?’ dedim.
Adını bilmem, sormam da, her gün para verir bana..’ dedi.
Teşekkür ettim.
Az ilerideki lokantaya gittim: ‘Az önce gelen beyin borcu mu var size?’ dedim. Tanımadılar beni: ‘Kemal Abi’nin mi, yok hayır bize her gün evsizler uğrar, yemek yediririz, o da sağ olsun, onların yemek masrafını öder…’
dedi.
Ertesi gün Kemal’in yanına gittim.
‘Sen ne güzel bir adamsın ya..’
dedim, ne olduğunu anlayamadı, sarıldım ağladım..

“Ölme sen benden önce.” Dedim..
Dinletemedim..

Emel Sayın

SENİ SEVİYORUZ GÜZEL İNSAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ