Kadınlar Sitesi

İçkili Araç Kullanıp Birini Öldüren Kızının Mahkemesinde Durmadan Gülen Anneye Hâkime Bakın Ne Ceza Verdi

İçkili Araç Kullanıp Birini Öldüren Kızının Mahkemesinde Durmadan Gülen Anneye Hâkime Bakın Ne Ceza Verdi

İnsanlar, kriz sonra ilginç tepkiler ortaya koyabilirler. Bazıları ağlar, panik yapar. Bazılarıysa da hiç beklenmedik titremelerle hareket ederler. Ancak gülmek, kriz sonrasında bile göze tuhaf görünür. Hâkime Lillard da mahkemede buna göre bir karar verdi.

blank

Mahkemeye çıkarılan bir kadın ve arkada oturan ailesi mahkemenin ciddiyetini anlayamayınca Hakime Lillard kendilerine gereken cezayı verdi. Hakimenin aldığı kararı duyan herkes kendisini tebrik ediyor.
Geçtiğimiz yıl haziran ayında Amanda Kosal içkiliyken direksiyon başına geçti. Sorumsuzca davranışı nedeniyle 31 yaşındaki Jerome Zirker hayatını kaybetti. Trajik olayın ardından Kosal mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede, Kosal ve arkada oturan ailesi durumun ciddiyetinin farkına varmış gibi görünmüyorlardı. Kosal’ın yakınlarının hareketleri Hakime Lillard’ın dikkatini çekti ve onlara “Böyle bir trajedinin ardından arkada oturup nasıl kahkahalar atabiliyorsunuz? Kızınız yüzünden bir insan hayatını kaybetti” dedi.

Kosal’ın annesi ve annesinin erkek arkadaşı, söylenenleri hala dikkate almadılar. Kendi aralarında konuşmaya ve gülmeye devam ettiler. Muhtemelen kendilerine bir şey olmayacağını düşünüyorlardı. Hâkime Lillard ise aldığı bir kararla annenin lakayıt hareketlerine bir son verdi.

Hakime, “Kızınızın hapse gidecek olmasından dolayı ne kadar üzgün olduğunuzu görebiliyorum. Kızınız, kendi tercihlerinden dolayı cezasını çekecek” dedi. Daha sonra da Kosal’ın annesi Donna’ya mahkemeye saygısızlık suçundan 93 günlük hapis cezası verdi.
Hakime, “Sorumsuz ve saygısızca davranışlarınızdan dolayı 93 günlük hapis cezasına çarptırıldınız” dedi.

Hakime Lillard, bu karara varırken muhtemelen hayatını kaybeden kişinin yakınlarının da orada olduğunu düşünmüş. Hakimenin aldığı kararın doğru olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ