Kadınlar Sitesi

Ellerin ve Ayakların Sürekli Soğuk Olmasının Nedeni Yetersiz Kan Dolaşımıdır İşte Size Doğal Çözüm Yolları

Ellerin ve Ayakların Sürekli Soğuk Olmasının Nedeni Yetersiz Kan Dolaşımıdır İşte Size Doğal Çözüm Yolları

Kan dolaşımının vücutta olması gerektiği düzeyde olamaması önemli bir sağlık sorunudur ve sigara içmek, hareketsiz bir yaşam sürmek , şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kanın pıhtılaşması, damar tıkanıklığı ve ilaç kullanımı gibi çeşitli sebeplerden ötürü oluşabilir.

Semptomlar genellikle yavaş yavaş ve sinsi bir şekilde ortaya çıkar ve artar. O nedenle sorunu başından farkedip doğal yollarla çözmek için aşağıda yöntemlere başvurabilirsiniz.

blank

Daha fazla su — Kan dolaşımını hızlandırmak için günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Bu ayrıca besinlerin ve oksijenin organlara ve dokulara daha kolay taşınmasını sağlayacaktır. Hücrelere ve dokulara da gereken su gitmiş olur. Sindirim sistemi hızlanır ve yetersiz kan dolaşımı sorunu çözülmüş olur.

Zencefil — Düzenli olarak zencefil tüketmek kalp damar rahatsızlıklarını ve pıhtı oluşumunu engeller. “Gingerol” ve “zingerone” diye çok güçlü iki bileşen içerir, bunlar vücudu ısıtır ve kan dolaşımını arttırır.

Sarımsak – Araştırmacılar sarımsağın kalp sağlığına çok iyi geldiğini, damar tıkanıklığı riskini azalttığını, tansiyonu düşürdüğünü ve damarlarda plak birikimini önlediğini kanıtlamıştır.

At kestanesi  “Escin” denen aktif bileşeni kılcal damar duvarlarını güçlendirir, iltihapla savaşır, kan dolaşımını hızlandırır ve varise iyi gelir.

Zencefil, kekik, biberiye gibi bitki yağları – Bu tür yağlar kılcal damarları genişleterek kan dolaşımının cilt yüzeyine taşınmasını sağlar. Ayrıca bu yağlar kasları gevşeterek ellerdeki ve ayaklardaki uyuşmaları geçirir.

Arnavut biberi – İçerdiği yüksek miktardaki kapsaisin, ana ve kılcal damarları güçlendirir, kalp sağlığını destekler. Kan dolaşımını düzenler ve damarlarda plak oluşumunu engeller. Vücut ağrısı, baş ağrısı, bacakları sürekli sallama isteği ve soğuk eller/ayaklar gibi kan dolaşımı yetersizliği nedeniyle görülen sıkıntıları giderir.

Balık yağı — Balık yağında bolca bulunan omega 3 yağ asitleri, damarlardaki yağları söker ve kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca HDL yani iyi kolestrol seviyesini de arttırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ