Kadınlar Sitesi

Elinizdeki Yanığa Soğanı Koyarsanız Bakın Neler Oluyor ? Soğanın Bilinmedik Faydaları

Elinizdeki Yanığa Soğanı Koyarsanız Bakın Neler Oluyor ? Soğanın Bilinmedik Faydaları

Yemeklerimize lezzet vermesi için kullandığımız soğanın,diğer şaşırtıcı kullanım alanlarını öğrenince şaşıracaksınız. Her küçük rahatsızlıkta ilaç kullanımı yapmaktansa, doğal çarelerle çözüm bulabilmek sizce de çok daha güzel değil mi ? Süper güçlendirilmiş Antioksidan olan quercetin adı verilen bir flavonoid (pigment) içeren Soğanı, bakın nasıl kullanabiliyoruz.

blank

YANIKLAR İÇİN :
Yemek pişirirken çoğumuz sıcak tencereyi , tavayı tutmuşuzdur,yemekten elimize sıçratmışızdır yani şu ya da bu şekilde elimizi yakmış,telaşla ya buzluğa ya ilaç kutularına yönelmişizdir. Böyle bir durumda daha basit olanı, ortadan ikiye kestiğiniz bir soğanı yanık yere koymak olacak. Soğanların ayrıca cildinizin enfekte olmasını önlemeye ve hızlı iyileşmeyi teşvik etmeye yardımcı olan antiseptik özellikleri vardır. Yara izlerinizi azaltmak için birkaç hafta boyunca her gün iki kere soğan suyu sürmeyi deneyebilirsiniz. Yara izlerinizin büyük ölçüde gittiğini göreceksiniz.

TİROİD BEZLERİNİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Kırmızı soğan, vücudunuz için potasyum, C Vitamini, Manganez ve Kan Temizleyicileri barındırır. Tiroid Bezlerini temizlemek için yapabileceğiniz çok basit bir tarif : Kırmızı soğanı soyup ortadan ikiye kesin. Dairesel hareketlerle,Tiroid alanına sürün.Yıkamadan 1 gece uyguladığınız suyun kalmasını sağlayın.

Soğan mantarları, bakteri, kanser riskini ve kronik hastalıkları bitirmeye yardımcı olur. Soğan bizi gerçekten birçok hastalıktan kurtarabilir!

KAŞINTILARDAN KURTULMAK İÇİN:
Sivrisinek ve böcek ısırıklarından sonra,dayanılmaz ama acı veren bir kaşıntı olur. Böyle bir durumda, kaşıntılı bölgeye ,bir dilim soğanı koyarsanız,kaşıntıyı anında kesebilirsiniz. Soğan Kükürt içerdiği için,acınızı ve kaşıntınızı alacaktır.

TIKANIK BURUNLAR İÇİN NEFES AÇMA, GRİP VE SOĞUK ALGINLIĞINI GİDERME:
Burun tıkanıklığınız varken, Sinüslere baskı yapmak ağrınızı daha da arttıracaktır. Rahat bir nefes almak için, Soğanı ortadan bölün, yatak odanıza,yastığınıza yakın yerlere,küçük kaplar içine koyarak yerleştirin. Bir süre sonra daha rahat nefes alabildiğinizi fark edeceksiniz. Bu uygulama özellikle küçük çocuklar ve bebekler için çok işe yarıyor, çünkü burunlarını tam anlamıyla temizleyemiyor,ebeveyn olarak kimyasal ilaçlar vererek başka rahatsızlıklara sebebiyet vermek istemiyorsunuz,böyle basit ve doğal çözümler çok işe yarıyor.

Aynı uygulama ile,Soğuk algınlığı ve grip belirtilerini biraz daha çabuk atabilirsiniz. Uyurken soluyacağınız bu hava, sizi koruyacaktır.

blank

KULAK AĞRISI İÇİN:
Kulak ağrınız var ise,soğan suyu işinize yarayacaktır .Soğanı pişirip,ortadan kesin ve suyunu sıkın. Damlalıkla çekerek kulağa 1 veya 2 damla damlatın. Bu uygulamada bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen ,kullananların oldukça işe yaradığına dair yorumları mevcut. İsterseniz kulak temizleme çöpüne damlatarak kulağınıza sürebilirsiniz veya soğanın içi kısmını kulağınıza yerleştirir,iltihabı atmasını bekler anında etkili sonuç alabilirsiniz.

Bir daha ki sefere küçük bir rahatsızlığınız olduğunda, ilaç dolabı yerine mutfağa gitmeye ne dersiniz? Kaşıntıdan, Yanmaya, Ağrıdan Nefes Açmaya, Yara İzlerinden Tiroid Bezlerine kadar çok Faydalı , Soğanı Evinizden Eksik Etmeyin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ