Kadınlar Sitesi

Dom Dom Ali’nin yürek burkan hikayesi! Önce kolunu kaybetti, sonra…

Dom Dom Ali’nin yürek burkan hikayesi! Önce kolunu kaybetti, sonra…

Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri “Hababam Sınıfı”nın sinema uyarlamasında “Domdom Ali” karakterine can veren Feridun Şavlı’nın hayat hikayesini hiç merak ettiniz mi?

blank

Domdom Ali’nin yürek burkan hikayesi… Şavlı, “Hababam Sınıfındaki “domdom” karakteri ile tanınan ve bu eserin vazgeçilmez oyuncularından biri oldu.

blank

Yeşilçam’ın emektar isimlerinden Feridun Şavlı, 1953’te Burdur’da dünyaya geldi. Hababam Sınıfı serisi dışında bazı filmlerde de rol aldıktan sonra 1978’de sinemadan uzaklaştı.

blank

Feridun Şavlı’nın canlandırdığı “Domdom Ali” adlı karakter, Hababam Sınıfı’nın şişman ve bir o kadar haylaz öğrencilerinden biri.Domdom Ali’nin yürek burkan hikayesi… Tulum Hayri ile birlikte sınıfın en kilolu kişilerinden olan Domdom Ali film boyunca Güdük Necmi ile durup dururken kapışır…

blank

Hoşafına futbol maçları yapmayı sever. Okulun başlarında her zaman Tulum Hayri ile sınıf başkanlığı için bilek güreşi yaparlar.

blank

Bir keresinde kulakları iyi işitmeyen Coğrafya hocasının dersinde Akdeniz Bölgesi hakkında soru sorması üzerine “Akdeniz’in dereleri denize akar hocam. Akdeniz Akdeniz bu gelen düşman değil biziz… Akdeniz’in en kuvvetli takımı Adanaspor dur hocam!” demiş ve sözlü notu olarak on almıştır.Domdom Ali’nin yürek burkan hikayesi… Hababam sınıfının Domdom Ali’si Feridun Şavlı bir dönem reklam filmlerinde de rol almıştı.

blank

Şavlı, önce bir trafik kazası geçirmiş ve kolunu kaybetmiş, birkaç yıl sonra da kalp krizi geçirerek 1996 yılında vefat etmiştir.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ