Kadınlar Sitesi

‘Bu küçük çocuk üniversite sınavını Türkiye ikincisi olarak kazandı, doktor oldu!’

‘Bu küçük çocuk üniversite sınavını Türkiye ikincisi olarak kazandı, doktor oldu!’

Ünlüler hakkında hemen her ayrıntıyı biliyorsunuz. Peki ya daha şöhret basamaklarını tırmanmadan, kimse onların adını duymadan önce hangi liselerde okumuşlardı. Peki ardından hangi üniversitelerde “dirsek çürüttüler”?
blank

Yıllar önce Kars’ta çekilen bir fotoğraf… 3 kardeşten ikisi mühendis oldu biri doktor… Kendine bir alan seçip, Türkiye’nin tanıdığı isim oldu… Çocukluk fotoğrafına bakınca kim olduğunu çıkarabildiniz mi?

Fotoğrafın sahibi Erol Köse… Köse, ablalarıyla yer aldığı fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı. Altına da duygusal bir not düştü:
blank

“Bebeklik hallerim , öndeki tosun benim ve iki ablam, babamız asker komutan , sık tayin olurduk, bu fotoda Kars /ÇILDIR sınırında karlar içindeydik, mütevazı sobalı evimizde mutluyduk. Ablalarım yüksek mühendis oldular ben doktor, sonra sanata kaydım o ayrı ama annemiz babamız üç evlat okuttu en zirvelerde… Ben üniversite sınavını Türkiye ikincisi olarak kazandım, ne kolej ne dersane , devlet okulunda okuduk iki odalı sobalı evlerde, memur hayatı ama başardık. Özümüzü unutmadık, paranın değil ailenin geleneğin göreneğin değerini öğrenerek büyüdük, rahmete eren ana babamızın , nine dedemizin gururu olduk hepsini ve sizlerin de ölmüşlerini rahmetle anıyorum , bugün hepsine dua edelim analım, yaşayanları arayalım soralım, hayat zaten boş, final belli …”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ