Kadınlar Sitesi

Dolandırıcı Tesisatçı Bir Yaşlıyı Daha Dolandırmaya Çalıştı – Bakın Yaşlı Kadın Kim Çıktı

Dolandırıcı Tesisatçı Bir Yaşlıyı Daha Dolandırmaya Çalıştı – Bakın Yaşlı Kadın Kim Çıktı

Serbest meslek yapsalar da kontratlı olarak çalışan kişilerin dürüst ve güvenilir olmasını beklersiniz.İnsanların paralarını alıp gereken hizmeti vermeyen kişileri gördükçe sinir olmamak elde değil. Bir de dolandırılan kişiler yaşlı insanlar olunca hem sinirleniyor hem de üzülüyorsunuz. Tennessee’deki Glenn Harris isimli bir su tesisatçısı onlar yaşlı insanın parasını alarak ortadan kayboldu.

blank

Dolandırıcı tesisatçı önce vereceği hizmet karşılığı olan miktarı faturalandırıp kişilerin adreslerine yolluyor ve parayı aldıktan sonra evlerine bile uğramıyor. Polisin yaptığı araştırma sonrasında su tesisatçısının yaşlıları 100.000 dolar civarında dolandırdığı ortaya çıktı.

Hepsinin ötesinde, su tesisatçısı Carol isimli yaşlı bir kadınla banyosunda oluşan sorun nedeniyle temasa geçti. Ancak su tesisatçısı, banyodaki sorun haricinde yapmaması gereken her şeyi yaparak faturayı kabarttı.Su tesisatçısı ödemeyi peşin kabul ettiği için, Carol 50.000 dolar civarındaki parayı bankadan kredi olarak çekti.

Bir süre sonra Carol felç geçirdi ve hayatını kaybetti.Carol’ın oğlu, “Annemin ölüm nedeninin stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Stres yaptığı tek şey ise Glenn Harris’in kendisini dolandırmasıydı” dedi.Dolandırıcının yaptığını ortaya çıkarmak için CNN’deki Inside Edition isimli program yapımcıları devreye girdi. Gizli kamera yerleştirdikleri eve, su borularındaki arıza nedeniyle tesisatçıyı çağırdılar. Tesisatçı da hemen eve geldi.

Harris tarafından dolandırılan yaşlı insanlar evin yanındaki karavanın içinde dolandırıcılarıyla yüzleşmek için beklemeye koyuldular.Üç gün geçmesine rağmen tesisatçı hala çağrıldığı eve gelmedi.Haber muhabiri Lisa Guerrero, birkaç soru sormak için tesisatçının evinin yolunu tuttu. Muhabir peruk, maske ve baston ile tanınmayacak bir kılığa büründü.Bakın daha sonra ne oldu…

Yaşlıları kandıran böyle dolandırıcıların gereken cezayı almaları gerektiğini düşünüyorsanız paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ