Kadınlar Sitesi

Caniler Sokak Köpeklerinin Üstüne Zift Döktüler – Hayvanseverler Köpeklerin Yardımına Böyle Koştu

Caniler Sokak Köpeklerinin Üstüne Zift Döktüler – Hayvanseverler Köpeklerin Yardımına Böyle Koştu

Az sonra okuyacaklarınız sizi öfkelendirecek.Olay, Romanya’nın kuzeydoğusundaki Isai isimli bir şehirde gerçekleşti. Sokağın ortasında ölüme terk edilmiş köpekler çaresizce yatıyordu.

blank

The Sky Foundation for Animal Rights isimli yardım kurumu olaydan haberdar oldu ve çok geç olmadan köpeklerin imdadına yetişti. Köpekler veterinere götürüldüğünde durumları kritikti. Üzerlerindeki ziftin çıkarılabilmesi için anestezi yapıldı.Neyse ki dört köpeğin de durumu şu anda iyi. Asıl üzücü olan şey ise bunun Romanya’da rastlanan ilk vaka olmaması gerçeği.

Olay geçtiğimiz yaz ayında gerçekleşti. Hayvanseverleri öfkelendiren bir diğer olay da Daily Mail’in aktardığına göre olay yerine gelen polisin bununla ilgilenecek vakti olmadığını söyleyip vakayı umursamaması olmuş.

The Sky Foundation ve diğer kurumlar Romanya’daki sokak hayvanlarına yardımcı olmaya çalışıyorlar. Ancak bunu tek başlarına gerçekleştirebilmeleri mümkün değil. İnsanların hayvanlara zarar vermenin kötü bir şey olduğunu idrak etmeleri gerekiyor. Polislerin de hayvanlara eziyet eden kişilerin peşlerine düşmeleri gerekiyor.

Haberi paylaşarak insanları hayvanlara yapılan işkenceler hakkında bilinçlendirin.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ