Kadınlar Sitesi

Defne Samyeli annesiyle çektirdiği fotoğraf üzerinden yapılan haberlere şu tepkiyi verdi

Defne Samyeli annesiyle çektirdiği fotoğraf üzerinden yapılan haberlere şu tepkiyi verdi

Defne Samyeli annesiyle çektirdiği fotoğrafı son derece kötü bir şekilde haberleştiren bir internet sitesine tepkisini böyle gösterdi.

 
Defne Samyeli anneler gününde paylaştığı kare yüzünden takipçileri tarafından ilginç yorumlara maruz kalmıştı. Annesini gazeteci Can Dündar’a benzeten takipçiler bile oldu. Samyeli ilk başta tepkisiz kalmayı seçtiği bu yorumlar haberleştirilince ve konu çok daha farklı noktalara çekilince tepkisini sert bir dille göstermeyi seçti. İşte Samyeli’nin annesinin fotoğrafıyla ilgili yapılan haberlere tepkisi:
“Bunun adı kötülük. Başka bir şey değil. Anneler Günü’nde ben de canım annemle resmimi paylaştım. Annemi Can Dündar’a benzetenler olmuş. Benzemiyor. Kaldı ki benzeyebilirdi; insan insana benzer neticede. Bundan espri üretmeye çalışan birkaç kişinin yorumuna güldük geçtik. Hatta annem “Can Dündar da dayımdır yazsaydın” dedi. Tanıyan bilir, annem öyle eleştiriye, insanların ne dediğine takılan biri değildir. Ne var ki kendini haber sitesi olarak tanımlayan bazı sitelerin annemin fotoğrafıyla dalga geçmeye davet kampanyası bugün işin rengini değiştirdi. Bana internet ve sosyal medya üzerinden yapılan saldırılara zerre kadar aldırmıyorum; ama ailemi hedef alan, onları rencide etmeye yönelik bu gibi girişimleri aynı hoşgörüyle karşılamam mümkün değil. İnsanları içlerindeki karanlığı baştan çıkararak dalga geçmeye davet ettiğiniz o kutsal kadın var ya.. 32 yaşında hayat arkadaşını kaybettikten sonra tüm varlığını iki evladına adamış, onlar için tam anlamıyla saçını süpürge etmiş bir anadır. Kalbindeki insan sevgisi ve bize her zaman ilham kaynağı olan gücüyle her tanıyanı kendisine hayran bırakan olağanüstü bir insandır. Benim için o dünyanın en tapılası, en güzel varlığıdır. Hakkında ‘Haydi gelin, fotoğrafına bakıp espri yapalım’ dediğiniz insan, hayatlarını mercek altına alıp paramparça etmeye pek hevesli olduğunuz ‘bir ünlü’ değildir. Aynı şey sizin annenize yapılsa ne hissederdiniz, çok merak ediyorum doğrusu. Her zaman yaptığım gibi elbette yasal haklarımızı arıyor olacağım. Ama en önemlisi, sizi Allah’a havale ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ