Kadınlar Sitesi

Çocuklarınızın Süt Dişlerini Sakın Atmayın

Çocuklarınızın Süt Dişlerini Sakın Atmayın

Çocuklarınızın süt dişlerini saklayın ! Evet yanlış duymadınız onları saklayın çünkü faydasını bu yazımızda okuyunca çok şaşıracaksınız.

Bir anne – baba olarak evlatlarınızın büyümesi ve süt dişlerinin çıkıp yerine esas dişlerinin çıkması heyecan vericidir. bir çoğumuzda bu süt dişlerinin atıyoruz. Fakat son bilimsel çalışmalar gösteriyor ki süt dişlerinde bulunan hücrelerden kök hücre elde etmek ve yapılması en zor olan kalp kapakçığından tutunda bir çok hastalığın tedavisi için süt dişleri mükemmel bir kaynak. Çünkü vücudunuzdan bir parça ve sizin genlerinizi taşıyor.

Yani uyumluluk % 100 boyutlarında. Bu süt dişleri ile kemik ve kıkırdak üretmek mümkün. Hodgkin  lenfoma hastalığı, lösemi ve multipl miyelom hastalıkları için süt dişlerinden harika sonuçlar alınmış.

Son 5 yılda göbek kordonunu saklayan aileler fazlasıyla arttı ve son 1 yılda ise süt dişlerinin saklayan ailelerin sayısı hızla artıyor.

Siz de evlatlarınızın süt dişlerini 48 saat geçmeden bir hastaneye götürün ve ömür boyu soğuk depolarda bekletmek üzere saklatın. Henüz Türkiye’de süt dişi bankaları var mı bilmiyoruz fakat göbek kordonu saklayan hastanelere giderek süt dişlerinizi saklatmanız mümkün.

Lütfen bu önemli haberimizi paylaşın ve daha fazla insanın hayatını kurtarmak için mümkün olduğunca fazla insana ulaşmasını sağlayın….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ