Kadınlar Sitesi

Çamaşır Makinesine Tuz Atarsanız Sonuç Şaşırtıcı

Çamaşır Makinesine Tuz Atarsanız Sonuç Şaşırtıcı

RENKLİ ELBİSELER İÇİN MUHTEŞEM BİR ÇÖZÜM

1- Önerilen yıkama talimatları için giysilerin bakım etiketlerini okuyun. Özellikle kot pantolon gibi belirli giysilerin ters yüz edilerek ya da ilk yıkamada tek başlarına yıkanması gerekebilir.

blank

2- Her zaman önerilen sıcaklık ayarını kullanın. Bazı çamaşırlar daha düşük sıcaklıkta yıkandığındarenk vermez ama çok yüksek sıcaklıkta yıkandığında renk verebilir. Özellikle tereddütte kaldığınız bir durumda çamaşırınızı düşük ısıda yıkayın.

3- Açık ve koyu renkli çamaşırlarınızı ayırın. Ama benzer renklileri bir arada yıkayın. Akan renklerin bir numaralı şüphelileri kırmızı, lacivert ve siyahtır. Ama sakın siyahla kırmızıyı bir arada yıkarsam bir şey olmaz diye düşünmeyin. Aksi taktirde kırmızı çamaşırınız makinenizden kahverengi olarak çıkabilir.

4- Renk vermez giysiler almaya dikkat edin. Özellikle kalitesiz ve ucuz kumaşlarda kullanılan boya yıkamayla kusar.  Giysi etiketinde ‘renk vermez’ uyarısı olan kıyafetler satın almayı tercih ederseniz bu riski de ortadan kaldırmış olursunuz.

5- Yeni giysilerinizin renk verip vermeyeceğini test edebilirsiniz. Giysinin görünmeyen bir yerine deterjanlı su dökün ve beyaz bir bezle bastırın. Beze renk geçiyorsa giysiyi tek olarak yıkamalısınız. Kendinizi riske atmak istemiyorsanız yeni aldığınız her giysiyi ayrı olarak yıkamanız en doğrusu olacaktır.

6- Islak giysileri çamaşır makinesinde bırakmayın. Çünkü canlı renkli giysiler ıslak olarak ne kadar uzun birbiriyle temas ederse renk geçme ihtimali de o kadar yüksek olur.

7- Giysilerinizin rengini, çamaşır makinesinin içine bir tutam tuz atarak koruyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ