Kadınlar Sitesi

Kimyasallara gerek kalmadan kireç lekelerinden kurtulmak için 6 pratik yöntem…

Kimyasallara gerek kalmadan kireç lekelerinden kurtulmak için 6 pratik yöntem…

Kimyasallara gerek kalmadan kireç lekelerinden kurtulmak için 6 pratik yöntem…

Kireç temizlemenin püf noktaları

Suyu sert bir yerde yaşıyorsanız, kireç temizlemenin ne denli zor olduğunu mutlaka bilirsiniz. Temizlik yapmayı kolaylaştıracak, kimyasallara gerek kalmadan kireç lekelerinden kurtulmak için 6 pratik yöntem…

Sert su içerdiği alkalin mineralinden dolayı bulunduğu yere katman bırakır. Zamanla bu katmanlar lekeye dönüşür. Kısa sürede temizlenmezse de krom yüzeylerin soyulmasına neden olacaktır.

Kahve makinesi için sirke
Kahve makinenizi eşit miktarda su ve sirke ile hazırladığınız karışımla silin. Kahve yaptığınız kısmı duraladıktan sonra kullanın.

Musluklar için karışım
1 ölçü su, 3 ölçü karbonat ile hamur hazırlayın. Kireç tutmuş musluğa sarıp 1 saat bekleyin. Sonrasında yine temiz bir bezle silip temizleyin.

Küvet için limon
Kağıt havluyu limon suyuna bulayıp kireçli bölgelere yapıştırıp çözülmesi için bekleyin. Kireç çözülmeye başlayınca da yumuşak bir bezle veya sügerle silin. Suyla duruladıktan sonra kireç çözülmediyse tekrar uygulayın.

Musluklar için sirke
Musluklarda skireç oluşmaya başladığında kağıt havluyu sirkeye daldırın ve musluğu bu kağıt havlu ile sarın. Elastik bir bant ile bağlayıp en az 1 saat bekletin ve sonrasında kuru, yumuşak bir bezle silin.

Çaydanlık için sirke
Kettla eşit miktarda su ve sirke ile doldurun ve çalıştırın, kaynamadan hemen önce kapatın. Sonrasında birkaç saat bu karışımla bekletin ve bol su ile durulayın.

Lavabo için sirke
Eviyeye sirke döküp en az yarım saat bekletin. Kireçlenme yoğunsa geceden döküp sabaha durulayabilirsiniz. Aynı uygulamayı klozet için de gerçekleştirebilirsiniz.
blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ