Kadınlar Sitesi

Bu Yiyecekleri Yerseniz Siz Sivrisineklerden Değil Onlar Sizden Kaçacak

Bu Yiyecekleri Yerseniz Siz Sivrisineklerden Değil Onlar Sizden Kaçacak

Herkes yaz aylarını sever. Yazın gelişi bile insanı mutlu eder.Ancak yaz gelirken beraberinde bazı istenmeyen şeyleri de getirir. Bunlardan en önde geleni sivrisineklerdir. Ancak sivrisineklerden kurtulmak için doğal bir çözüm var. ‘Keşke daha önce bilseydim’ diyeceksiniz.

blank

Muhtemelen herkesin sivrisinek ısırıklarından bunaldığı ve bıktığı zamanlar olmuştur.

En kötüsü de sivrisineklerin sizi ısırdığını ertesi gün vücudunuzda oluşan kabartılardan anlamanızdır. Sivrisineklerden kurtulmak için kullanılan losyonlarda ise cildimize zararlı kimyasal maddeler bulunur. Healthyfoodhouse isimli internet sitesi, önerisiyle sivrisinek ısırıklarına son vereceğini iddia ediyor. Her şey B vitamini sayesinde gerçekleşecekmiş.

blank

B vitamininin fazla alımı sayesinde vücutta sivrisineklerin nefret ettiği ve insanlar tarafından fark edilemeyen bir koku oluşur.

B vitamini her gün yediğimiz yiyeceklerde var. Bunların başında patates, fasulye, brokoli ve soğan geliyor. B vitamini sivrisinekleri kovmasının haricinde, metabolizmamıza ve alyuvarlarımıza da çok faydalı.

Sivrisinek ısırıkları sinir bozucu kabarıklıklar dan ibaret değil. Hastalık taşıyan bir sivrisinek tarafından ısırılmanız halinde ölebilirsiniz bile.

Ülkemizdeki sivrisinekler zika virüsü taşımadıkları ve malaryaya neden olmadıkları için bir açıdan şanslıyız. Ancak bu sivrisinek ısırıklarının sinir bozucu olmadığı anlamına gelmiyor.

blank

Bu yazı sivrisineklerden uzak geçirmek isteyen arkadaşlarınızla yazıyı paylaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ