Kadınlar Sitesi

Antidepresan etkisi yaratan 6 yiyecek

Antidepresan etkisi yaratan 6 yiyecek

Antidepresan etkisi yaratan 6 yiyecek

DOMATES:
Domates içeriğinde bol miktarda a ve c vitamini barındırır. Aynı zamanda yüklü miktarda likopen içeren domates, vücutta antioksidan etkisi yaratır ve depresyonun gelişmesini kötü yönde etkiler.

BALIK:
Hem lezzetli hem de sağlığınız açısından faydalı olan balığın kilit noktası içerisindeki omega 3 miktarı. Omega 3 depresyonun gelişmesini engelliyor aynı zamanda kişinin bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

SÜT VE YOĞURT:
Probiyotikler bağırsaklar üzerinde önemli etki sağlar. Bağırsakların düzenli olarak çalışması duygusal açıdan bedeninizi olumlu yönde etkileyecektir. Süt ve yoğurdun düzenli tüketilmesi halinde depresyon riskiniz tamamen kaybolacaktır.

PEKMEZ:
Pekmezde bol miktarda demir ve potasyum minerali bulunur. Bu minerallerin var olması depresyonla savaşmak için gerekli enerji üretimine katkı sağlar.

ZERDEÇAL:
Zerdeçal da serotenin kaynağı besinler grubunda yer almaktadır. Balla karıştılıp tüketilirse hem mikrobik hastalıkları engeller hemde depresyon riskinizi azaltır.

ISPANAK:
Vücüdumuz enerji üretmek için gün içerisinde bol miktarda proteine ihtiyaç duyar. Ispanakta aynı zamanda bol lif ve protein içermektedir.
Ayrıca ıspanağın içinde yer alan folik asit seretonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Böylelikle ıspanak tüketerek depresyon riskini en aza indirmiş olursunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ