Kadınlar Sitesi

9 Yaşındaki Kanser Hastası Çocuk Babasına Artık Savaşmak İstemediğini Söyledi – Babasının Cevabı Herkesi Ağlattı

9 Yaşındaki Kanser Hastası Çocuk Babasına Artık Savaşmak İstemediğini Söyledi – Babasının Cevabı Herkesi Ağlattı

Çocuklarının hasta olduğunu çaresiz şekilde izleyen anne ve babalar, her gün acı içinde yaşarlar. Çocuklarının iyileşmesi için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Grip olduklarında ve ateşleri çıktıklarında bile böyle hissederler. Çocuklarının acılarını azaltacak bir çare için dünyaları verirler.

Çocuklarının sayılı günleri kaldığını duyan aileler ise yıkılırlar.Hayat bazen acımasız olabiliyor. Bill Kohler’in oğlu hastalandığında ise bunu en iyi o anladı.Ayden henüz 9 yaşındayken beyin sapında tümöre rastlandı. Hastalık kısa adıyla DIPG olarak da biliniyor.

Hastalığın teşhisi koyulan çocuklar genelde bir yıl yaşıyorlar.Ancak haberler daha da kötüleşti. Ayden’in beyin sapında iki tümör vardı.Her ebeveynin yapacağı gibi Bill de oğlunun hayatının kurtulması için elinden gelen her şeyi yaptı. Ancak çare yoktu.Bill, ne yaparsa yapsın oğlunun hayatını kaybedeceği gerçeğini kabul ettiğinde, oğlunun son günleri harika bir şekilde geçirmesi için elinden gelen her şeyi yaptı.

Ayden’i hayranı olduğu güreşçilerle tanıştırdı. Daha sonra oğluyla beraber ava gitti. Son olarak da oğlunun 10. yaş gününü erkenden kutladılar.Ayden’in annesi Jennifer Zeigler, Public Opinion’a “Kısacası anı yaşadık. Son günlerini eğlenerek geçirmesi için elimizden geleni yaptık” dedi.

blank

Acı günler hızla geldi.

Ayden yürüyememeye ve nefes almakta güçlük çekmeye başladı.Artık mücadele edecek gücü yoktu. Babasının kulağında, “Baba, artık mücadele etmek istemiyorum” diye fısıldadı.Bu kelimeleri duyacak hiçbir anne veya baba dayanamaz. Buna nasıl bir cevap verilebilir ki?

Bill ise şu şekilde cevapladı:

“Sana söz veriyorum. Eğer elinden geldiğince mücadele edersen, söz veriyorum ki mücadelene bir son vermene izin vereceğim.” Ayden, geçtiğimiz mart ayında teşhisin 7 ay sonrasında hayatını kaybetti.

Ayden son isteğini şöyleydi:

“Eğer insanlar cenazeme gelecekse, dans edip şarkıları söylemelerini ve fotoğraf çektirmelerini istiyorum. Beni nasıl hatırladığınız sorulursa onlara mutlu, komik, atletik, mücadeleci, düşünceli ve hayat dolu bir çocuk olduğumu söyleyin.”Ayden’in son sözleri ailesi ve sevenleri tarafından her daim hatırlanacak türden.

Ayden’in hikâyesini paylaşarak anısının yaşamasını sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ