Kadınlar Sitesi

21 Yıldır Komşusunun Yüzünü Görmedi – Komşu Kapısını Aralayınca Şok Oldu

21 Yıldır Komşusunun Yüzünü Görmedi – Komşu Kapısını Aralayınca Şok Oldu

Günümüzde yaşlılar görmezden geliniyor. Yetkili kurumlardan gereken yardımları alamayabiliyorlar ve yakınları bile kendilerini ihmal ediyor. Yardım edecek kimsesi olmayan yaşlılar zor hayat sürdürürler.

blank

Bu nedenle yaşlılara yardım eden insanları görmek herkesi mutlu eder. Keşke böyle kişilerden daha fazla olsa.39 yaşındaki Lucy Ashen’in yaşlı komşusuna yaptığı yardımları konuşuyor herkes. Lucy’den alacağımız çok ders var.

Üç çocuk annesi Lucy Ashen, 21 yıldır Londra’daki dairesinde yaşıyor.Yıllar boyunca farklı komşuları olmuş. Onlardan biri de yaşlı bir komşusuymuş. Yaşlı kadın kimsenin evine girmesine izin vermiyormuş.

blank

Lucy, komşusunun zihinsel rahatsızlıkları olduğunu bildiğinden ve kendisine kimsenin yardım etmemesinden dolayı, yaşlı kadına yardım etmeyi borç bilmiş.Lucy yıllar boyunca komşusunun güvenini kazanmaya çalıştı. Bir gün yaşlı kadın sonunda Lucy’e evinin kapısını açtı ve gördükleri karşısında çok şaşırdı.

Facebook’ta “İçeriye girdiğimde gözlerime inanamadım! Çok kötü bir tabloyla karşılaştım” dedi.İnanılmaz kötü şartlar altında yaşıyordu.

blank

Dairenin içi son derece kötü durumdaydı. Lucy tarif etmekte güçlük çekti.Koltuk neredeyse paramparça olmak üzereydi.Zemin ve duvarlar kirle kaplıydı.Yaşlı kadının elbiseleri paramparça olmuştu.Buzdolabında ise neredeyse hiçbir şey yoktu.

blank

Kadın 13 yıldır hiç duş almamıştı ve yerdeki kirli döşekte yatıyordu.Lucy, hemen harekete geçti.14 yaşındaki kızı da kendisine yardım etti.Evi temizlemeleri toplamda 60 saatlerini aldı. Kadının eski eşyalarını çöpe attılar.

blank

Lucy aynı zamanda kadının ihtiyacı olan eşyaların listesini Facebook’ta paylaştı ve yakınlarından yardım istedi. İnsanlar yardıma koştular. Bir gün içinde kadının ihtiyaçlarının %80’i karşılandı.

blank

Lucy, kızı ve yardımseverler sayesinde yaşlı kadının evi güzelleştirildi.Artık yaşlı kadının yeni eşyaları, yeni kıyafetleri ve dolu bir buzdolabı var.

blank

En iyisi de artık sevenleri vardı. Lucy, Facebook’ta “Zor bir süreçten geçiyordu. Onun daha iyi yaşaması için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da her daim yanında olacağız” dedi.

blank

Umarız ki Lucy’nin yaşlı komşusu için yaptıkları hızla yayılır ve insanlardan onu örnek alırlar.

El ele vererek yaşlıların elinden tutabiliriz. Paylaşmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ